Ako inzerovať produkty z Amazonu v Google

Pokiaľ by ste mali záujem o tvorenie nákupných kampaní (shopping campaigns), čiže reklamy v Google Nákupoch, tak to nie je možné pre produkty, ktoré predávate cez Amazon. Výnimkou sú však textové reklamy, ktoré pri správnom nastavení môžu prilákať nových, potencionálnych zákazníkov.

Textové reklamy založené z vášho feedu alebo textové reklamy zamerané na vaše produkty, sú reklamy vo vyhľadávaní, ktoré inzerenti môžu dynamicky vytvárať, aby zobrazovali relevantné informácie o produktoch, ako sú názov, cena a dostupnosť, na základe vyhľadávacích dopytov špecifických pre daný produkt v službe Google. Tieto reklamy zvyčajne dopĺňajú reklamy s produktovými informáciami a zvyšujú šance e-shopov ukázať svoje produkty a maximalizovať návštevnosť a výnosy.

Využite Google textové reklamy pre lepší predaj na Amazone

 

Pri vyhľadávaní „iPad pro“ sa nám zobrazili dve rôzne reklamy. Tento iPad je inzerovaný ako klasická textová reklama ale aj reklama s obrázkom. Všimnite si, že vyhľadávaná reklama obsahuje okrem názvu produktu aj cenu. Reklamy, ktoré zobrazujú názov a cenu produktu, sa môžu samozrejme vytvárať ručne.

Ale čo ak chcete inzerovať stovky, ak nie tisíce produktov? Je zrejmé, že nechcete tráviť dni a noci manuálne aktualizáciou tisícov textových reklám. Presne pre tento prípad vznikol BlueWinston, vďaka ktorému môžete inzerovať množstvo produktov za pár minút a ušetríte si tak stovky a stovky hodín. To najlepšie je, že ak chcete vyskúšať našu aplikáciu, stačí sa registrovať a získate 30 dní zdarma.

Tipy, ako urobiť ešte lepšie reklamy

Použili sme generátor reklám, aby sme vám priblížili, ako by mali vyzerať. Berte však na vedomie, že namiesto „www.priklad.sk/super-topanky“ tam bude link na váš Amazon obchod.

Spomeňte propagačné akcie a zľavy – Ak váš data feed obsahuje pôvodnú aj predajnú cenu produktu, môžete sa rozhodnúť zahrnúť obidve tieto položky do svojich textových reklám alebo znížiť percentuálny podiel.

Ako ste si už mohli všimnúť, kupujúci reagujú hlavne na zľavy a akcie. Nič nevytvára vysoké miery prekliknutia lepšie ako zvýraznenie akcií.

Oslovenie zákazníkov – Skúste osloviť zákazníkov tak, aby klikli práve na vašu reklamu. Môžete napríklad spomenúť, ktoré vaše produkty sú najpredávanejšie a prečo.

Buďte naliehavý – Snažte sa tvoriť reklamy tak, aby človek kúpil váš produkt ihneď.

Výhody a nevýhody

Môžete zvýšiť svoj podiel kliknutí na vašu predajnú Amazon stránku pomocou výsledkami vyhľadávania Google

Vždy si viete pozrieť, keď používatelia hľadajú konkrétne produkty pomocou konkrétnych kľúčových slov. Následne môžete vylepšiť tie vaše.

Viete sa zacieliť na najviac vyhľadávané kľúčové slová.

X Niektoré kľúčové slová sa môžu označiť za „low search volume“ čo znamená, že sa to až tak nevyhľadáva.

X Vyhladávanejšie kľúčové slová môžu byť drahšie za preklik.

X Limit symbolov použitých v textových reklamách.

Čo všetko potrebujete?

  • Základom je váš product feed. Najlepšou formou je XML. Ak chcete zistiť viac, máme pripravený článok, kde spomíname, ako by mal vyzerať názov produktu alebo správne poradie atribútov v názve produktu. Prečítajte si, ako nastaviť názov produktu a správny XML feed.
  • Účet pre Google Ads. Ak potrebujete podrobnejší postup, prečítajte si  ako vytvoriť Google Ads účet.

 

Rozšírenie vášho celkového marketingového úsilia v oblasti Google textových reklám vám môže pomôcť zvýšiť predaj na Amazone. Aj keď je Amazon číslo jedna, ktoré zákazníci teraz vyhľadávajú pri vyhľadávaní produktov, spoločnosť Google stále patrí medzi čísla 2 s takmer 40% vyhľadávaní produktov online.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.