Ako jednoduchšie pracovať s Google Nákupy

Google nákupy sú jedným z najväčších internetových produktových zrovnávačov. Pomáhajú vám osloviť nových, potencionálnych zákazníkov či už podnikáte vo vašej krajine alebo po celom svete.

Pokiaľ máte maloobchod a chcete inzerovať svoje produkty pomocou Google, určite by ste mali využiť Google nákupy. Pri správnom nastavení vám pomôžu s konverziami pre váš e-shop. Jednou z podmienok, aby ste to mohli využívať naplno, je mať ochranu https. Bez neho vám Google kampaň zamietnu.

Google nákupy: Čo všetko potrebujete?

 • Mať svoj produktový feed
 • Vlastniť alebo založiť Google účet
 • Zaregistrovať sa v Google Merchant Center
 • Zaregistrovať sa v Google Ads
 • Prepojiť účty

Produktový feed

Ako ho nájsť? Pokiaľ využívate Shopify alebo stránky tomu podobné, nájdete ho v administrácii, prípadne vám feed vygeneruje programátor vášho e-shopu. Aby ste mali efektívny produktový feed, vaše produktové dáta treba odosielať v správnom tvare. Nezabudnite aj na správne nastavenia feedu. Okrem iného, mali by ste odosielať čo najviac atribútov, ktoré sa zapisujú v angličtine. Ak chcete vedieť viac o produktovom feede, môžete si prečítať náš článok.

Google Merchant center

K založeniu vám bude stačiť e-mailový účet. Následne navštívte stráku Google Merchants a prihláste sa. Je potrebné pridať všetky informácie o firme a nahrať produktový feed. Viac informácii, ako to nastaviť, nájtede v našom článku.

Google Ads

Pokiaľ už máte Google účet, stačí vám navštíviť Google Ads, kde vyplníte všetky potrebné údaje. Presnejší postup si môžete prečítať v našom článku.

Prepojenie účtov Google Merchant center a Google Ads

Prepojením týchto dvoch účtov dosiahnete to, aby produktové dáta prechádzali z účtu Merchant Center do účtu Google Ads. Ušetríte si tak čas a všetko budete mať na jednom mieste. Žiadosť o prepojenie účtov zašlete z Google Merchant Center. Presnejší postup, ako na to si viete prečítať v našom článku.

Google nákupy : Ako nastaviť kampaň?

 1. Vo vašom účte Google Nákupy zvoľte „Vytvoriť novú kampaň“ a vyberte typ kampane „Nákupy„.
 2. Nastavte váš ciel kampane, kde máte na výber z troch možností. Nemusíte zvoliť žiadnu a pokračovať bez cieľa.
 3. Google za vás automaticky v kampani prepojí účet Google Merchant Center a vy už len zvolíte krajinu, kde sa vaše produkty budú predávať.
 4. Pri výbere podtypu kampane máte na výber z dvoch typov, a to je Inteligentná kampaň v Google nákupoch a Štandardná kampaň. Ak chcete vedieť, aký je medzi nimi rozdiel, prečítajte si náš článok.
 5. Pokiaľ je toto vaša prvá kampaň, zvoľte štandardnú kampaň.
 6. Vyberte názov a vhodnú stratégiu. Na začiatok začnite s manuálnym CPC, pretože automatické ponuky cien za preklik by sa vám nemuselo zo začiatku vyplatiť. Pokiaľ však máte záujem o automatizáciu vašich produktov a kampaní, vyskúšajte náš BlueWinston nástroj na prvých 30 dní zdarma. Odpovieme na všetky vaše otázky a pomôžeme vám s kompletným nastavením. Zaregistrovať sa môžete tu.
 7. Nastavte si rozpočet, lokalitu, kde budete inzerovať a pokiaľ máte časovo obmedzenú kampaň, tak doplňte aj dátum začiatku a konca kampane.
 8. Po nastavení názvu reklamnej zostavy a výšky CPC máte svoju kampaň kompletne nastavnú, nezabúdajte ju však kontrolovať, aby ste sa uistili, že dosahujete požadované výsledky.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, či už ako tvoriť kampane alebo ako správne nastaviť určité kroky, neváhajte si prezrieť náš Blog, kde sa dočítate mnoho zaujímavých vecí alebo sa naučíte niečo nové, vďaka naším návodom.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.