Ako na optimalizáciu produktového feedu pre reklamy v Nákupoch

Pri tvorbe reklám v Nákupoch využíva Google Merchant váš produktový feed. Kvalitný produktový feed je základom úspechu vašich reklám v Nákupoch, pretože obsahuje všetky informácie o produkte, z ktorých bude následne vytvorená reklama. Pozrite sa s nami na to, ako ho môžete upraviť pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

Pre úspešnú inzerciu prostredníctvom reklám v Nákupoch Google musíte zariadiť, že reklamy sa budú zobrazovať zákazníkom, ktorí majú o vaše produkty skutočný záujem. Pre to je dôležité, aby sa vaše reklamy spúšťali so správnymi vyhľadávacími dopytmi a ľudia už vo Vyhľadávaní vedeli presne posúdiť o aký produkt sa jedná. Oboje závisí od vami nastaveného názvu produktu.

Názvy produktov sú vo feede najdôležitejšie

Názvy produktov nahrádzajú kľúčové slová z klasických textových reklám. Sú teda najdôležitejším prvkom dobrého produktového feedu a odrážajú sa na kvalite reklám v Nákupoch. Teraz sa pozrieme na to, ako môžete tieto názvy optimalizovať pre čo najlepšie výsledky vašej inzercie:

  1. Odporúčaná štruktúra názvov produktov

Prvým krokom ku optimálnemu názvu inzerovaných produktov je zahrnutie potrebných kľúčových slov, ktoré produkt definujú, v jeho názve. Aby sme vám túto prácu uľahčili, pripravili sme odporúčané štruktúry názvov pre rôzne typy produktov:

Oblečenie: Značka + Pohlavie + Typ produktu + Vlastnosti (farba, veľkosť, materiál)

Spotrebný tovar: Značka + Typ produktu + Vlastnosti (hmotnosť, počet)

Trvácny tovar: Značka + Produkt + Vlastnosti (veľkosť, váha, množstvo)

Elektronika: Značka + Atribúty + Typ výroby + Model

Sezónne produkty: Príležitosť + Typ produktu + Vlastnosti

Knihy: Názov + Typ + Formát (viazaná kniha, eBook) + Autor

  1. Dôležité informácie na prvom mieste

Aj napriek tomu, že Nákupy Google povoľujú pre názov produktu až 150 znakov, vo väčšine prípadov bude skrátený len na približne 70. Ak máte rozsiahly názov produktu, naformulujte ho tak, aby najdôležitejšie vlastnosti vynikli na prvom mieste a nestratili sa v prípade, že názov produktu bude skrátený.

  1. Rešpektujte pravidlá Google Ads

Názvy produktov sa musia riadiť zásadami inzercie v Google Ads. Tie zahŕňajú napríklad obmedzenia pre inzerciu niektorých produktov či služieb, postupy, ale tiež požiadavky pre formu textu. Názov produktu by nemal obsahovať prebytočnú interpunkciu, či veľké písmená na miestach, kde sa bežne nevyskytujú…

Oboznámte sa so zásadami inzercie v Google Ads v našom staršom blogu a vyhnite sa tomu, že vaša reklama bude systémom zablokovaná.

Prečo by vás to malo zaujímať?

Názvy produktov nahrádzajú kľúčové slová z klasických textových reklám. Keď používatelia zadajú dopyt vo Vyhľadávaní, vaša reklama sa spustí v prípade, kedy sa čo najpresnejšie zhoduje s používateľovým dopytom. Kvalitným názvom produktu zaručíte, že sa vaša reklama bude zobrazovať ľuďom, ktorí majú o produkt skutočný záujem. 

Z pohľadu používateľa rozhoduje, či názov definuje produkt, ktorý si chce kúpiť a či sa zhoduje s obrázkom, s ktorým produkt inzerujete. Na základe toho sa rozhodne, či klikne na vašu reklamu, alebo na reklamu vášho konkurenta.

Kvalitné názvy produktov môžu mať teda rozhodujúci dopad na výkon vašich reklám. Ak využívate reklamy v Nákupoch Google odporúčame im venovať zvýšenú pozornosť.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.