Ako na textové reklamy Google Ads v Obsahovej sieti

Varianty textových reklám, ktoré poznáte z Vyhľadávania Google, môžete použiť aj v Obsahovej sieti, teda na rôznych weboch a aplikáciách, ktoré používajú Google Ads.  Obsahovú sieť tvoria momentálne až dva milióny webov a viac ako 650 000 aplikácií. Toto všetko sú miesta, kde môžete osloviť svojich potenciálnych zákazníkov.

Ako tieto reklamy fungujú? Stačí, aby ste si vybrali formát, nahrali podklady a vytvorili reklamu. Vyberte, kde sa bude zobrazovať. Mali by ste poznať svojich potencionálnych zákazníkov a cieliť reklamu presne na nich. Napokon, nastavte rozpočet, ktorý chcete na oslovovanie týchto ľudí použiť.

 

Typy reklám v Obsahovej sieti

U reklám v Obsahovej sieti Google rozlišuje niekoľko typov:

Responzívne reklamy

Responzívne reklamy sa automaticky prispôsobujú reklamnému priestoru. Tento typ reklám je jednoduchý pre tvorbu. Stačí nahrať podklady (obrázky, nadpisy, logá a popisy – môžete aj viacero typov) a Google už potom na ich základe automaticky vygeneruje reklamu, ktorá sa bude zobrazovať.

S týmito reklamami sa spája niekoľko výhod. Ak nahráte viacero podkladov, systém na základe údajov o výkone určí ich najvhodnejšiu kombináciu. Veľkosť, vzhľad a formát sa prispôsobia dostupnému reklamnému priestoru.  Niekde ako natívna bannerová reklama, inde ako dynamická textová reklama. Tento typ reklám môžete taktiež prepojiť s vami riadeným zdrojom pre podporu dynamického remarketingu.

Štandardné textové reklamy

Tento typ reklám už nie je možné v Obsahovej sieti ani vytvárať, ani upravovať. Tie pôvodné sa však naďalej zobrazujú. Ak ich máte aj vy, odstráňte ich, a zvoľte radšej formu responzívnych reklám, ktoré budú pre váš biznis prínosnejšie.

Rozšírené textové reklamy

Expanded text ads (ETA) sú prispôsobené štandardné textové reklamy, o ktorých sme písali minule. Jediný rozdiel je v ich zobrazení. ETA môžu mať napríklad iné rozvrhnutie popisného riadku, alebo sa môžu zobrazovať v iných formátoch.

Rovnako ako klasické textové reklamy, aj pri týchto môžete pridať až tri nadpisy, dva popisy a prispôsobenú URL.

Dynamické textové reklamy

Jedná sa o textové reklamy v remarketingových kampaniach, ktoré sú prepojené s údajmi o produktoch v Google Merchant Center. Tento spôsob vás posunie ešte bližšie ku zákazníkom, ktorí sa už stretli s vaším webom alebo aplikáciou, a predstaví im konkrétne produkty z vašej ponuky. Pomôže vám priviesť zákazníkov späť, aby skončili, to čo začali.

 

Formáty zobrazenia reklám v Obsahovej sieti

Bez ohľadu na to, ktorý typ reklamy si zvolíte, jej konečné zobrazenie sa môže líšiť v závislosti od dostupnej reklamnej plochy. Zmeny v zobrazení sa môžu odvíjať od (ne)povolenia týchto formátov:

Natívne formáty

Pri tomto formáte sa vzhľad vašej reklamy automaticky prispôsobuje stránke a reklamnému priestoru, kde je zobrazený. Týka sa to najmä farieb a dizajnu, no môže sa taktiež skrátiť popis. Je na vás, či tieto prispôsobenia systému dovolíte, alebo nie.

Obrazové formáty

Tento formát zahŕňa možnosť pridania loga, alebo obrázkov zo zdrojov tretích strán, aby zvýšil výkon vašej reklamy. Môže sa jednať napríklad aj o obrázok vášho produktu. Tento formát je samozrejme dobrovoľný a je len na vás, či ho povolíte alebo nie.

 

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.