Ako nainštalovať BlueWinston Magento plugin pre Product Search & Shopping Ads on Google

Stiahnuť plugin

V tomto článku vám ukážeme, ako nainštalovať BlueWinston plugin pre Magento.

1. Prvý krok je nainštalovať modul. Potrebujete skopírovať „app“ priečinok na vašu adresu Magenta. Môžete si ho stiahnuť na tomto odkaze spolu s PDF návodom.

2. Vymažte cache, odhláste sa a znovu sa prihláste. Po týchto krokoch, BlueWinston modul je úspešne nainštalovaný a pripravený na konfiguráciu.

3. Prihláste sa do Magento admin panelu.

Magento admin panel login

4. Vo vašom Magento admine, nájdite a kliknite na „Bluewinston -> Settings“.

Magento main menu

5. Potrebujete pridať Google Ads ID a váš Tajný klúč, ktorý môžete nájsť na tomto odkaze. Po doplnení týchto informácii, nezabudnite kliknúť na  „Save Config“ v pravom hornom rohu.

6. Posledný krok je nastavenie atribútov v „Mapping properties to feed params“ konfigurácii. V nastaveniach scrollnite nižšie a zvoľte ktoré atribúty chcete, aby sa zobrazovali v Brands, Size, Color atď..

Magento attributes

Pokiaľ chcete, aby váš posledný atribút bol zobrazovaný vo vašom feede, potrebujete ísť do Catalog -> Attributes -> Zvoľte jeden z atribútov (manufacturer pre príklad) -> scrollnite nižšie na „Frontend Properties“ -> Zvoľte v „Use In Layered Navigation“ na „Filterable (with results)„.
Magento filter settings

Prehľad vašich feedov nájdete na Bluewinston -> Feeds.

Poznámka: Ak je feed v stave INTERRUPTED, nič sa nedeje, môže sa to stať pri nedostatku pamäte RAM a feed sa tak automaticky spustí tam, kde skončil a postupne sa dogenerujú zvyšné produkty alebo kategórie.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.