Ako napojiť Microsoft Ads účet do BlueWinston

Pre vytvorenie BlueWinston účtu potrebujete najskôr zaregistrovať váš Google Ads účet. Zatiaľ máme taký postup, že keď už máte zaregistrovaný Google Ads účet, môžete pridať ďalší kanál, v tomto prípade Microsoft Ads.

Vpravo hore nájdete ikonku +Add new channel, následne kliknite na Microsoft Ads.

V ďalšom kroku vás BlueWinston prevedie registráciou Microsoft Ads účtu. V prvom pop up okne vidíte, že idete napojiť Microsoft Ads účet, pre pokračovanie kliknite na Microsoft Ads Login.

Následne vidíte pop up okno s prihlásením do vášho Microsoft Ads účtu. Vyplňte prihlasovací email, heslo a kliknite na Next pre napojenie účtu.

Načítajú sa dáta pre pripojenie Microsoft Ads účtu.

Z ponuky si vyberte jeden Microsoft Ads účet, ktorý by ste chceli napojiť do BlueWinstonu. Vyberáte účet, ktorý je pre daný eshop, nie MCC účet.

V ďalšom kroku bude treba vyplniť bezpečnostný kód (credential ID), aby správne fungovalo prepojenie medzi Google Ads účtom a Microsoft Ads účtom.

Kliknite na URL linku, presmeruje vás do Microsoft Ads účtu. Tu nájdete bezpečnostný kód, ktorý následne vložíte do BlueWinstonu.

Po otvorení Microsoft Ads účtu vidíte v hornej časti ID vášho účtu a nižšie vidíte, že idete importovať bezpečnostný kód (credential id). Najskôr sa potrebujete prihlásiť do Google Ads účtu, kliknite na Sign in with Google.

Otvorí sa vám nasledujúce pop up okno, kde zadáte email login a heslo do Google Ads účtu.

Následne sa vám zobrazí bezpečnostný kód (credential ID), ktorý je prepojený s vašim Google Ads účtom.

Skopírujte bezpečnostný kód a vložte ho do pop up okna v BlueWinstone. Následne kliknite na Save pre uloženie a pokračovanie.

Ďalšie pop up okno informuje o úspešnej registrácii Microsoft Ads účtu, ktorý ste práve pridali do vášho BlueWinston účtu.

Následne si môžete vybrať v nastaveniach danej kampane, či sa má kampaň zreplikovať aj pre Microsoft Ads. O tom ako nastaviť replikáciu kampane pre Microsoft Ads si povieme v ďalšom postupe.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.