Ako nastaviť a používať DSA feedy v Google Ads?

Čo je DSA feed?

DSA zoznam stránok alebo feed sa používa v Google DSA kampaniach. Ide o zoznam URL adries a k nim rôzne atribúty. DSA kampane fungujú na základe kvalitného obsahu na vašom webe a keď sa používajú DSA feedy, tak sa dá presnejšie nasmerovať, kde sa má užívateľ dostať. Napríklad na najlepšie predávané produkty.

DSA feedy obsahujú URL a štítky, aby sa dali lepšie filtrovať produkty do DSA kampaní. Napríklad môžete používať tieto stĺpce (štítky) vo feede (pre každý jeden produkt):

Hlavné štítky v DSA feede:

  • ID
  • URL podstránky
  • Vlastný štítok

Ďalšie možné štítky v DSA feede

  • Názov produktu
  • Značka / výrobca
  • Kategória

Hlavné typy DSA feedov

Pre rôzne účely môžete používať rôzne DSA feedy:

  • produktový DSA feed obsahuje URL stránky produktov a tento feed sa dá použiť pre produktové DSA kampane a tak promovať produkty

  • kategorický DSA feed obsahuje kategorické URL adresy a Google tiež crawluje produkty v daných kategóriách. Keď používate takýto feed, môžete promovať kategórie a tiež aj jednotlivé produkty

Použitie CSV súboru pre DSA kampane

V minulosti, a často aj dnes, PPC špecialisti používali CSV súbory pre vstupné dáta do DSA kampaní v Google Ads účtoch. Tu môžete vložiť váš CSV súbor:

CSV

Môžete tiež uploadnuť Google dokument alebo XML feed a použiť aj dáta z nich. Tiež si môžete nastaviť frekvenciu ako často sa majú dáta aktualizovať.

XML feeds

Ako používať DSA feedy?

V Google Ads máte niekoľko možností ako používať DSA feedy. Môžete manuálne vložiť DSA feed (CSV súbor) do Google Ads účtu alebo vytvoriť XML feed na mieru pre vybrané produkty v nejakom nástroji, napríklad cez BlueWinston.

Následne si môžete vybrať daný DSA feed keď vytvárate DSA kampaň:

DSA kampan

Google Ads bude následne používať len URL stránky z DSA feedu – napríklad len na URL stránky produktov.

Prečo automatizovať DSA kampane cez feedy?

Najbežnejšie výhody prečo automatizovať DSA kampane cez feedy je to, že si môžete vybrať do feedu konkrétne URL stránky, ktoré budú použité v kampani.

Tiež môžete použiť vlastné štítky pre lepšie filtrovanie produktov do kampaní. Môžete sami rozhodnúť, ktoré produkty by ste chceli inzerovať – produkty z rôznych kategórií, v cene od – do, od konkrétneho výrobcu a podobne.

Ako automatizovať DSA kampane cez BlueWinston?

Je to veľmi ľahké a jednoduché. Môžete použiť akýkoľvek produktový XML feed, vytvoriť DSA kampaň v BlueWinston PPC nástroji a následne uploadnuť kampaň do Google Ads. Nepotrebujete žiadny CSV súbor, Google dokumenty a podobne.

V BlueWinston PPC nástroji si viete veľmi jednoducho vytvoriť DSA kampane pre rôzne kategórie, pre produkty s cenou od – do a podobne. URL stránky z feedu sa použijú ako zacielenie pre dynamické reklamy.

Keď automatizujete DSA kampane cez BlueWinston, je veľmi jednoduché vytvoriť reklamné skupiny pre každý jeden produkt a hľadané výrazy budú automacky priradené k správnej reklamnej skupine (k danému produktu). A tiež cez BlueWinston sa automaticky vytvárajú nové reklamné skupiny, pauzujú sa reklamné skupiny pre produkty, ktoré už nie sú vo feede, ľahko sa dajú vytvoriť reklamy pre všetky produkty v kampani a podobne.

Tiež sa dá vytvoriť špeciálna DSA kampaň, ktorá je napojená na Produktovú kampaň. V napojenej DSA kampani sa inzerujú iba tie produkty, ktoré nemajú inzerovateľné kľúčové slová v Produktovej kampani.

specialne DSA kampane

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.