Ako vytvoriť reklamnú kampaň na YouTube krok po kroku

Mesačne sa do svojho účtu na YouTube prihlásia až dve miliardy ľudí a jeden človek strávi v priemere takmer 11,5 minúty pozeraním videí denne. Toto sú jedny z mnohých údajov, ktoré vás môžu presvedčiť o tom, že platená inzercia na YouTube je skvelým spôsobom ako priklákať nových potenciálnych zákazníkov. Ak vás presvedčil náš predchádzajúci blog o výhodách platenej inzercie na YouTube, prečítajte si, ako takúto kampaň jednoducho vytvoriť.

V našom predošlom blogu sme vám okrem výhod platenej inzercie na YouTube predstavili aj rôzne reklamné formáty, ktoré môžete v kampaniach využiť. Okrem toho, že na YouTube môžete zobrazovať reklamy v rámci Obsahovej siete Google, môžete využiť aj možnosť videoreklám. Pripravili sme pre vás jednoduchý návod, ako na to.

Máte už nastavenú platenú reklamu na YouTube, ale neprináša želané výsledky? Zistite viac o tom, ako ju môžete optimalizovať!

Nastavte reklamnú videokampaň v týchto siedmych krokoch:

  1. Nahratie videa

Na to, aby ste mohli spustiť platenú videokampaň na YouTube, potrebujete video. Jeho dĺžka aj obsah by sa mali odvíjať od toho, aký typ reklamy zvolíte – TrueView, reklamy, ktoré nie je možné preskočiť, alebo bumpers. Keď toto video máte, nahrajte ho na YouTube a presuňte sa do vášho Google Ads účtu.

  1. Vytvorenie kampane

V rozbaľovacom menu napravo kliknite na +Kampaň a vyberte formát Video. Následne vás Google vyzve, aby ste kampaň pomenovali. Pod oknom na doplnenie názvu sa uistite, že je správne vybratý typ kampane – Video.

Následne zvoľte budget, ktorý do kampane chcete denne investovať a spôsob, ktorým sa reklamy majú zobrazovať – buď rovnomerne, alebo zrýchlene. Pri prvej možnosti budú reklamy zobrazované rovnomerne počas celého dňa, druhá je zameraná na dosiahnutie čo najviac zhliadnutí za čo najkratší čas.

  1. Siete a lokality

V ďalšom kroku určite, kde sa vaše reklamy majú zobrazovať. Okrem nastavenia lokality, pre ktorú je vaša reklamná kampaň relevantná (a jazyka, akým rozprávajú vaši potenciálni zákazníci), vyberte aj miesta zobrazenia na YouTube – Vyhľadávanie alebo Video. Pokiaľ zvolíte YouTube Vyhľadávanie, vaša reklama sa bude zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania, na vstupnej stránke, alebo na kanáloch. V druhom prípade, ak zvolíte YouTube video, reklama sa bude zobrazovať v rámci prehrávaného videa.

  1. Zariadenia a prispôsobenie ponúk

Vyberte zariadenia, na ktorých by sa vaša reklama mala zobrazovať – počítač, tablet, smartfón. Pre tieto zariadenia môžete následne upraviť ponuky podľa toho, ako sú pre vás prínosné.

  1. Rozšírené nastavenia

V rozšírených nastaveniach je možnosť definovať obdobie trvania reklamy. Buďto bude spustená hneď po jej schválení, alebo v intervale, ktorý jej určíte. Okrem toho môžete nastaviť aj denný harmonogram zobrazovania reklám podľa toho, kedy sú vaši potenciálni zákazníci najaktívnejší. Napokon určite, či sa vaša reklama môže jednému človeku zobrazovať opakovane, alebo stačí, ak sa zobrazí jeden krát.

  1. Nastavenia videa

Po tom, ako pomenujete reklamnú skupinu, vložte link na video, ktoré sa má zobrazovať ako reklama. Ďalšie nastavenia závisia od toho, či si želáte, aby sa video zobrazovalo v obsahu alebo v prehrávaní:

  • Zobrazovanie videa v obsahu: Nastavte názov videa (max. 25 znakov) a jeho popis (dva riadky po max. 35 znakov).
  • Zobrazovanie videa v prehrávaní: Nastavte viditeľnú URL adresu, ktorá sa bude v reklame zobrazovať a oficiálnu adresu, na ktorú má odkazovať. Okrem toho môžete zvoliť obrázky pre sprievodný banner zobrazujúci sa na pravej strane. Prednastavene sa tam budú zobrazovať zábery z videa.
  1. Ponuky a cielenie

Napokon ostáva nastavenie ponúk a cielenia. Ponuky nastavujete pre jednotlivé zhliadnutia vašej videoreklamy. Reklamu môžete cieliť podľa demografických údajov (pohlavie, vek…), ale aj podľa záujmov. Definujte publiká, ktoré najlepšie zodpovedajú tomu, čo v reklame ponúkate. V pokročilých nastaveniach môžete využiť aj cielenie podľa kľúčových slov alebo webstránok, prípadne v Google Ads využiť remarketing pre ľudí, ktorí už interagovali s vašou stránkou, no nedokončili konverziu.

Pokiaľ ste tak ešte nespravili, prepojte váš YouTube účet s Google Ads účtom. Po kliknutí na Dokončiť je vaša videokampaň hotová a teraz musíte počkať na jej schválenie. Keď bude reklama schválená, začne sa zobrazovať používateľom.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: