Ako vytvoriť ziskové produktové DSA kampane pre Google vyhľadávanie

Pomocou  BlueWinston.com (inovatívny nástroj na produktové reklamy pre Google) môžete vytvoriť produktové DSA kampane- známe tiež ako DSA-P. Automatizované reklamy sú vytvorené s produktového XML feedu a sú použité pre Google text vyhľadávanie. Pri DSA kampaniach nie sú využívané žiadne kľúčové slová, jedine skupiny reklám (jedna skupina reklám = 1 produkt). Samotný Google sa rozhoduje kedy zobrazí vašu reklamu prihliadajúc na Google index produktovej stránky v eshope.

V BlueWinston môžete vytvoriť tieto typy produktových kampaní z XML feedu:

 1. Ako vytvoriť produktové kampane (vyskúšajte Produktové textové reklamy)
 2. Ako vytvoriť Produktové DSA kampane (vyskúšajte Dynamické reklamy na Produkty)
 3. Ako vytvoriť Produktovo-skupinové kampane (vyskúšajte Reklamy na Skupiny produktov)
 4. Ako vytvoriť Produktové non-brand kampane
 5. Ako vytvoriť Inteligentné Google Nákupy (vyskúšajte Inteligentné Google Nákupy)

V tomto článku sa dočítate, ako vytvoriť produktové DSA kampane v BlueWinston
Budeme písať o týchto krokoch (môžete prejsť na krok, ktorý vás zaujíma)

 1. Zviazané alebo samostatne stojace DSA kampane
 2. Názov kampane a zdrojový súbor (XML feed)
 3. Priradenie značky a filtre
 4. Lokácia
 5. Tvorenie reklám, rozšírenie reklám (Ads creation, Ad extensions (Odkazy na stránky, značky)
 6. Nastavenie kampane (bidding, maxCPA, maxCPC)
 7. Automatizované skripty

1. Spojené alebo samostatne stojace DSA kampane

Na samotnom počiatku tvorby DSA kampaní si môžete vybrať či by mala byť kampaň spojená s klasickou produktovou kampaňou alebo nie. Zvyčajne spájame DSA kampane s produktovými kampaňami. V spojených kampaniach sú dynamicky použité jedine produkty, ktoré nemajú žiadne vhodné kľúčové slová v produktových kampaniach. 

create-DSA-campaign-bounded

Je tu aj iná možnosť- vytvoriť samostatne stojace DSA kampane. Tie sa nespájajú so žiadnou kampaňou a obsahujú všetky produkty, ktoré ste vyfiltrovali v časti Priradenie značky a filtre.

create-DSA-campaign-standalone

2. Názov kampane a zdrojový súbor

Odporúčame použiť pre produktové DSA názov kampane: BW (DSA)- „názov vašej kampane“. V BlueWinston môžete využiť klasický XML feed, ktorý využívate aj pre porovnanie cien alebo Google. Uistite sa, že váš feed obsahuje aspoň názov produktu, URL, cenu, výrobcu a kategóriu každého produktu. Pre tento typ kampane sa nevytvárajú žiadne kľúčové slová.

Táto kampaň je spojená s predchádzajúcou produktovou kampaňou BW Timberland – Search DE:

DSA-campaign-name-source-file

3. Priradenie značky a filtrov

Ak spojíte DSA kampaň s produktovou kampaňou, je tam priradenie značky iba na čítanie, priradenie značky nemôžete zmeniť. Ak vytvoríte samostatné kampane, môžete si klasicky vybrať a mapovať značky z XML feedu. V oboch prípadoch si môžete pozrieť náhľad značky (kliknite na modré tlačidlo napravo)

tag-assignment-dsa1

Ostatné filtre sú tiež len na čítanie okopírované z produktovej kampane, ako môžete vidieť tu:

category-manufacturer-filter

4. Lokácia

Vyberte si lokáciu a jazyk pre vašu kampaň.

5. Tvorba reklám, rozšírenie reklám

Môžete si pre vaše produkty vytvoriť reklamný vzor. Dôležité je pokryť všetky produkty (100%)- možné je tiež vytvoriť alternatívy k reklamným vzorom. Použiť môžete vaše texty a značky z XML v popise. Reklama bude zobrazená podľa toho, ako sa Google rozhodne, závisiac od Google indexu.

Tu je malá ukážka, ako používať značky z XML feedu: 

dsa-ad-pattern

Následne môžete pridať rozšírenia (sitelinks, Callouts)- použiť môžete už vytvorené vo vašom účte Google Ads alebo vytvoriť nové. Na ľavo môžete vidieť už vytvorené reklamné rozšírenia z Google Ads, na pravo zase vybrané reklamné rozšírenia pre túto kampaň.

nastavenie-kampane

6. Nastavenie kampane

V tejto časti môžete nastaviť bidingovú stratégiu a maxCPA (pevné hodnoty alebo dynamicky vypočítané z ceny produktu). Odporúčame v úvodnom nastavení použiť Zamerať na konverzie a cieľové CPA ako dynamicky vypočítané z ceny produktu.

dsa-campaign-setting

7. Automatizované skripty

Tu môžete vidieť aké skripty zvyčajne používame pre nové kampane.

dsa-ads-scripts

Ak by ste chceli použiť viac skriptov (v BlueWinston alebo Google Ads, alebo použiť veľa vašich skriptov), napíšte nám a radi vám pomôžeme.

Ako vytvoriť iné typy produktových kampaní v BlueWinston? 

 1. Produktové kampane
 2. Produktovo-skupinové kampane
 3. Produktové non-brandové kampane

Pozrite sa na video tutoriály na základné funkcie tu!

AUTOMATE NOW YOUR DSA CAMPAIGNS 30 DAYS FOR FREE
Od |Kategórie: Ako vytvoriť|Tags: , , |
BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám pre Google Search. Predstavuje alternatívu ale zároveň aj tzv. must be doplnok ku klasickým Google Shopping ads. Produktové kampane tvorené z data feedu eshopu predstavujú vyše 40% podieľ na ročnom %CTR a zobrazení v Google Search, ktoré vedú k úspešnej transakcii. Jedinečná technológia, inovatívny prístup k tvorbe kľúčových slov a reklám pre každý jeden produkt, skupiny produktov a ich kategórie v eshope robí z tohto nástroja jednotku na svetovom trhu. BlueWinston dneska používa stovky klientov vo viac ako 50 krajinách sveta (zobraziť recenzie od PPC špecialistov a užívateľov). Vďaka BlueWinston.com viete nie len automatizovať tvorbu reklám na vaše produkty, ale takisto automatizovať ich optimalizáciu a manažment vďaka súboru automatických pravidiel a skriptov na bidding, ktoré sa aplikujú neuveriteľne krátkom čase a to už každých 6 hodín!
 • zvýšte predaje až 60%
 • zvýšte ROAS až o +1500%
 • znížte PNO o -40%
 • inzerujte na všetky produkty
 • automatizujte tvorbu a manažment