Automatizujte vašu inzerciu inteligentnými reklamami v Nákupoch

Google reklamy v Nákupoch sú skvelý spôsob ako priniesť vaše produkty čo najbližšie ku potenciálnym zákazníkom. Kvôli ich širokému záberu a užitočným prehľadom predstavujú obrovský potenciál pre váš biznis, ktorý by bola škoda nevyužiť. Existujú dva typy týchto reklám. Pripravili sme pre vás krátky prehľad o tom, ako jednotlivé typy reklám v Nákupoch vyzerajú a tiež prečo odporúčame jeden z nich výraznejšie než druhý.

Klasické reklamy v Nákupoch (Shopping ads)

Reklamy v Nákupoch sú typom poloautomatizovanej inzercie vašich produktov, ktoré sa následne zobrazujú vo Vyhľadávaní Google. Tieto reklamy sa zobrazujú ako ikona obsahujúca obrázok, názov produktu a cena. Po kliknutí na ňu sa používateľ dostane na stránku vášho e-shopu s daným produktom.

Tieto reklamy nevyužívajú kľúčové slová, ale názvy produktov. Vychádzajú pritom z údajov o produktoch, ktoré nahrávate do Obchodníckeho centra Google. To musí byť samozrejme prepojené na váš Google Ads účet.

Výhodou klasických reklám v Nákupoch je, že vám umožnia mať pod kontrolou manuálne nastavenia, napríklad cielenie. To je však bezpochyby časovo náročné. Aj preto čoraz viac ľudí využíva možnosť inteligentných reklám v Nákupoch.

Inteligentné reklamy v Nákupoch (Smart Shopping ads)

Inteligentné reklamy v Nákupoch fungujú na podobnom princípe ako tie klasické. Majú však niekoľko výhod nad rámec. Odbremeňujú vás od úloh, akými je napríklad nastavovanie priorít, či stratégií. Vytváranie a umiestňovanie reklám je automatický proces, založený na dátach z predošlých konverzií tak, aby maximalizoval tie ďalšie. Stratégia sa prispôsobí na základe vami nastaveného cieľa – maximálnej hodnoty konverzií.

Nezabudnite na to, že potrebujete SSL certifikát (https://) na vašom e-shope, webových stránkach, aby vám mohol správne fungovať Merchant Účet a Shopping Ads.

Využitie dynamického remarketingu (Dynamic remarketing)

Tento typ reklám navyše zahŕňa možnosť dynamického remarketingu na produkty, ktoré majú najviac transakcií. Na to sa vyžaduje, aby ste na váš web pridali globálnu značku webu a ku vášmu účtu pridružili remarketingový zoznam obsahujúci aspoň 100 aktívnych používateľov. Ak používate Google Analytics môžete namiesto globálnej značky využiť nastavenie značiek tam.

Priblížte sa ku potenciálnym zákazníkom na viacerých miestach

Na rozdiel od klasických reklám v Nákupoch, inteligentné reklamy sa zobrazujú na viacerých miestach v rôznych sieťach – YouTube, Gmail alebo Obsahová sieť Google. Svoje produkty tak dostanete ešte bližšie ku vašim potenciálnym zákazníkom!

Vzhľadom na to, že Google inteligentné reklamy v Nákupoch fungujú na strojovom učení, potrebujú čas na zozbieranie dostatočného množstva dát pre optimalizáciu. Preto im nechajte chvíľu čas, kým sa prispôsobia prostrediu.

Ak s inteligentnými reklamami v Nákupoch iba začínate, prečítajte si jeden z našich starších blogov o najlepších praktikách pri nastavovaní inteligentných reklám.

Automatizujte

Prechod na automatizáciu je v dnešnej dobe je nevyhnutný a kľúčový. Na marketingovej konferencii Google Marketing Live 2019 bolo opakovane zdôrazňované, že e-shopy, ktoré nebudú svoju inzerciu automatizovať v čo najväčšej možnej miere, môžu v priebehu pár rokov rýchlo zaniknúť. Predpokladá sa, že až 30% online agentúr zanikne, ak neprejdú na automatizáciu a nezefektívnia tak svoje procesy.

Využívaním inteligentných reklám v Nákupoch zautomatizujete aspoň jednu časť vašich procesov, čo sa vám v biznise naozaj vyplatí.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: