Autovybava.sk | Ako mať lepší prehľad v kampaniach

logo_autovybava

Autovybava.sk je internetový obchod pôsobiaci na slovenskom trhu, ktorý ponúka kompletnú výbavu pre vaše auto vrátane autopoťahov, deflektorov, autokobercov, autorohoží, vaničiek do kufra a mnoho ďalších doplnkov. Nájdete tu tisíce kvalitných produktov od rôznych výrobcov s odborným poradenstvom. Za týmto obľúbeným eshopom stojí majiteľ Ing. Patrik Marák, s ktorým veľmi radi spolupracujeme. Teší nás, že si na správu PPC kampaní vybral práve nástroj BlueWinston.

Aj napriek doterajším negatívnym skúsenostiam správy kampaní v Google Adwords som ešte chcel dať šancu niekomu, kto by moje kampane zefektívnil a využil nové technologické možnosti kampaní. Po oslovení BlueWinston som bol chvíľu opatrný a začali sme najskôr testovacím obdobím. V tomto období ma presvedčili, že som si dobre vybral.
Ing. Patrik Marák, AUTOvybava.sk

Prečo bola potrebná zmena?

Keďže klient nemal dobré skúsenosti so správou kampaní cez reklamné agentúry, manažoval si ich svojpomocne a manuálne v Google Ads. Aj keď bol klient spočiatku opatrný, rozhodol sa dať šancu automatizovaným reklamám cez BlueWinston a ušetriť tak nie len čas, ale i peniaze.

Hlavným ťahúňom klienta v jeho Google Ads účte bola Smart Shopping kampaň. Obsahovala však cez 8 000 produktov a rozpočet bol rozložený nerovnomerne medzi jednotlivé produktové kategórie.

Aké bolo zadanie?

Zadanie znelo jasne. Bolo potrebné rozdeliť súčasnú Smart Shopping kampaň na viacero kampaní pre každú kategóriu produktov: Deflektory, Vaničky do kufra, Autokoberce textilné, Gumové autorohože, Plastové kryty, Nerezové lišty a Autopoťahy. Následne bolo našou úlohou sledovať zozbierané dáta a vylučovať z kampaní neefektívne produkty.

Ako pomohol BlueWinston?

Vďaka BlueWinstonu bolo možné vytvoriť Smart Shopping kampane pre každú jednu kategóriu produktov, ktoré chcel klient propagovať. Do kampaní sa vyfiltrovali produkty z danej kategórie a obmedzili produkty iba na určitú cenovú reláciu (napr. v kampani Deflektory sa nám osvedčilo inzerovať produkty iba do 30€).

Výhodou takéhoto rozdelenia je najmä lepšia prehľadnosť vo výkonnosti kampaní a ich jednoduchšia optimalizácia. Po určitom čase sme na základe zozbieraných dát mohli posúdiť, ktoré produkty je potrebné z kampaní vylúčiť (napr. tie, ktoré mali nad 150 preklikov a žiadnu konverziu).

Vďaka užitočnej funkcii v BlueWinstone je vylúčenie produktov zo Smart Shopping kampane veľmi jednoduché a stačí na to zopár klikov.

Zhrnutie výsledkov

Vybrali sme výsledky pre pôvodnú Smart Shopping kampaň, ktorá obsahovala všetky produkty (vyše 8 000). Je tu zvolené dlhšie časové obdobie, aby sme minimalizovali možné výkyvy počas obdobia pandémie (napr. mesiac apríl) a teda aby sme vybrali objektívnejšie výsledky.

reklamne skupiny s bluewinston

Môžeme si pozrieť, aké výsledky dosiahla vybraná Smart Shopping kampaň na Gumené autorohože vytvorená cez BlueWinston v období 15.8. – 15.9.2020.

smartshoping kampan BW
vysledky smart shopping kampane bw

Zhodnotenie výsledkov

Pomocou nástroja BlueWinston sme veľmi jednoducho rozdelili kampane podľa kategórií a teda vieme sledovať, aké výsledky majú jednotlivé kampane. Na základe výsledkov vieme zvyšovať rozpočty pre najefektívnejšie kampane a optimalizovať tie, ktoré dosahujú slabšie výsledky.

A čo do budúcna?

Keďže neustále pracujeme na vylepšeniach nástroja BlueWinston, vďaka novej aktualizácii bude optimalizácia kampaní ešte rýchlejšia. Doteraz boli povolené skripty iba pre textové kampane, ale v nasledujúcich dňoch bude možné spustiť automatické pravidlá aj pre Smart Shopping kampane. Nastavenie MaxCPA, automatického zvýšenia rozpočtu alebo vylúčenia produktov z kampane bude odteraz veľmi jednoduchou záležitosťou.

Odporučenie klienta

Zaujala ma hlavne myšlienka, že správa kampaní bude prebiehať automatizovane. Myslím, že práve v tomto zásahu človeka sa nedarilo kampane agentúram doladiť. Buď sa často menili ľudia alebo to neboli odborníci a neviem či pri tak veľkom množstve produktov je reálne, aby to vôbec človek zvládol. Takže ma veľmi potešilo, že sa vyvíja takýto automatizovaný systém. Verím, že presne toto bude budúcnosť spravovania kampaní. S BlueWinston sa mi spolupracuje výborne a môžem ich len odporučiť.
Ing. Patrik Marák, AUTOvybava.sk
logo_autovybava

Autovybava.sk je internetový obchod pôsobiaci na slovenskom trhu, ktorý ponúka kompletnú výbavu pre vaše auto vrátane autopoťahov, deflektorov, autokobercov, autorohoží, vaničiek do kufra a mnoho ďalších doplnkov. Nájdete tu tisíce kvalitných produktov od rôznych výrobcov s odborným poradenstvom.

BlueWinston.com je PPC nástroj, ktorý pomáha automatizovať produktové kampane cez Google Ads. Zjednodušuje tvorbu Produktových Textových kampaní, ako aj Smart Shopping kampaní, ktoré sú aktualizované z XML feedu. 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

NAPLÁNUJTE SI DEMO

About the Author:

Account Manager pre BlueWinston. Starám sa o našich klientov a pomáham im vytvárať a optimalizovať ich kampane. Rada píšem blogy o témach v oblasti PPC reklamy a pripravujem prípadové štúdie so zaujímavými výsledkami, ktoré sme dosiahli prostredníctvom BlueWinston.