Case study BodyWorld: +7% nárast obratu z Google Ads, 3,46% miera konverzie

Vďaka produktovým kampaniam Blue Winston sme v účte BodyWorld dosiahli zvýšenie návštevnosti a zároveň aj obratov pri zachovaní cieľovej PNO. Práve vďaka osloveniu ľudí v pokročilom štádiu nákupu. Po neskoršom integrovaní kampane z kľúčových slov z interného vyhľadávania na webe sa rozsah kvalitných konvertujúcich reklamných skupín ešte navýšil.

BodyWorld je veľmi dobre etablovaný internetový obchod s doplnkami výživy pre športovcov, ktorému sa roky darí udržiavať poprednú pozíciu na trhu a hlavne veľmi dobrý rating u svojich zákazníkov. V ponuke má široký sortiment proteínov, gainerov, stimulantov, spalovačov tukov a ostatných produktov za najvýhodnejšie ceny.

Integrácia produktových kampaní

Po vyladení bežných kampaní v systéme Google Ads a ich stabilizácii sme videli veľký potenciál v systéme Blue Winston, s ktorým má naša online agentúra BOOSTERS bohaté skúsenosti aj u iných klientov. Ten potenciál sme videli najmä v možnosti rozšírenia aktuálnych kampaní o produktové kampane, ktoré boli v aktuálnom účte riešené len cez DSA kampane. Na úvod sme nahodili 22 produktových kampaní rozsegmentovaných podľa webovej štruktúry.

Z úvodu PNO kampaní dosť kolísalo, no prekvapujúco už v druhom mesiaci sa podarilo dosiahnuť jeho cieľové hodnoty. Pri tvorbe kampaní sme využili aj Blue Winston Bid Management (A.I.) optimalizované pravidlá, a zároveň integrované viaceré automatizované skripty, prispôsobené tomuto účtu.

Výsledky za Q4 2018:

 • 788 nových reklamných skupín

 • +18 924 návštev

 • 3,46% priemerná miera konverzie

 • +7% nárast obratu z Google Ads

 • -13% pokles v PNO

Integrácia Luigis

Po úspešnej integrácii produktových kampaní Blue Winston a ich stabilizácii v metrike PNO sme sa na radu supportu BlueWinston a za ich asistencie pustili do ďalšieho odvážneho rozšírenia – tentoraz o integráciu kampaní z konvertujúceho interného vyhľadávania prostredníctvom systému Luigi’s box, ktorý spolupracuje so systémom Blue Winston.

Systém v podstate analyzuje vyhľadávacie dopyty až do úrovne konverzie a pomocou systému Blue Winston z nich dokáže tvoriť kampane, ktoré môžu pokryť veľmi zaujímavé výrazy, o ktorých ste netušili že ľudia vyhľadávajú, alebo by ste ich nenasadili kvôli ich zdanlivo “nízkej kvalite”.

Konfiguráciu Luigis kampane sme nastavili na 3+ slovné vyhľadávania, ktoré viedli ku konverzii a toto sú výsledky za prvý mesiac:

 • 842 nových reklamných skupín, ktoré reprezentujú predmetné vyhľadávacie frázy

 • 3,22% priemerná miera konverzie

 • 85 nových nákupov

 • -3% celkového PNO

Na základe doterajších výsledkov môžeme konštatovať, že so systémom BlueWinston sa nám podarilo naplniť náš zámer – rozšíriť celkový zásah v službe Google Ads, so zachovaním celkového PNO a navyše rozšíriť kampane aj o zaujímavú novú funkciu, ktorá pokrýva výrazy v rámci sofistikovanej analýzy na webe.

“S BlueWinston sme začali spolupracovať za účelom rozšírenia našich existujúcich kampaní, a ich následný výkon nás skutočne príjemne prekvapil. Oceňujeme aj proaktívne návrhy BW na nové typy kampaní, ktoré nám takisto dobre fungujú.”

Martin Horniak, CEO BodyWorld

BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na vytváranie textových reklám produktov a Shopping reklám v službách Google. Dnes BlueWinston využívajú stovky klientov vo viac ako 50 krajinách (pozri referencie odborníkov a obchodníkov PPC).
 • zvýšte predaje až 60%
 • zvýšte ROAS až o +1500%
 • znížte PNO o -40%
 • inzerujte na všetky produkty
 • automatizujte tvorbu a manažment