CEO Google, Sundar Pichai, sa stal riaditeľom spoločnosti Alphabet

Zakladatelia Google, Larry Page a Sergey Brin sa rozhodli odstúpiť od ich funkcií v piatej najväčšej technologickej spoločnosti na svete Alphabet Inc. Novým riaditeľom sa stane aktuálny CEO Google, Sundar Pichai.

Sundar Pichai sa stal CEO Google približne 4 roky dozadu, po vzniku Alphabetu. Spoločnosť Alphabet Inc. vznikla v roku 2015 ako spoločnosť združujúca spoločnosti podriadené Google, ktoré priamo nesúvisia s jeho hlavným internetovým biznisom. Poskytuje im tak väčšiu autonómiu a dištanc od čisto internetovej oblasti.

Odkedy sa Sundar Pichai stal CEO Google, jeho obraty narástli zo 75,4 miliárd dolárov na 136 miliárd. Akciová cena spoločnosti sa viac ako zdvojnásobila a jej trhová hranica vzrástla na 900 miliárd dolárov. Tento prechod je pre investorov veľmi príjemným prekvapením.

Znamená to, že Sundar Pichai bude teraz vo svojej pozícii na vrchu digitálnej ríše, čo vzbudzuje aj pozitívne ohlasy, ale aj negatívnu kritiku. Na čele Alphabet Inc. už tak nebudú dve osoby ako doposiaľ, ale iba on.

Zakladatelia Page a Brin sa o novom CEO Alphabet Inc. vyjadrujú nanajvýš pozitívne a veria, že obe spoločnosti budú v dobrých rukách:

„Sundar každodenne prináša používateľom, partnerom a našim zamestnancom pokoru a veľkú vášeň pre technológiu. Blízko s nami spolupracuje už 15 rokov, od vytvorenia Alphabetu, cez jeho pozíciu CEO v Google, až ako člen správnej rady Alphabet. Zdieľa našu dôveru v hodnotu štruktúry Alphabet a schopnosť, ktorá nám umožňuje riešiť veľké výzvy prostredníctvom technolológie. Nie je nikto, na koho by sme sa od založenia Alphabet spoliehali viac, a žiaden lepší človek, ktorý by mohol viesť spoločnosti Google a Alphabet do budúcnosti.“ 

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.