Chorvátske GA účty prechádzajú na EURO

Chorvátsko bude používať od 1. januára 2023 novú menu EURO. Doteraz používali svoju vlastnú menu, chorvátske kuny (HRK) a prechádzajú teraz na európsku menu. Táto zmena má vplyv na množstvo Google Ads účtov, a preto by sme vás chceli o tom informovať.

Zmena sa týka účtov, ktoré používajú ako menu účtu HRK. Ostatných Google Ads účtov, ktoré inzerujú v Chorvátsku sa to netýka, ide napríklad o Google Ads účty, ktoré už teraz používajú menu EUR alebo inú menu (HUF, CZK, PLN atď.)

Vyjadrenie z Google Ads supportu:

„31. decembra 2022 by mali byť všetky účty Google Ads s aktivitou v HRK deaktivované. To znamená, že od tohto dátumu, ak je účet Google Ads nastavený s menou HRK, zákazník už nebude môcť inzerovať pomocou svojho existujúceho účtu Google Ads.“

Ďalší postup sme zhrnuli v nasledujúcich bodoch:

1. Google vypne inzerciu v Google Ads účtoch v HRK

Treba počítať s tým, že Google vypne inzerciu v Google Ads účtoch, ktoré majú nastavenú menu účtu HRK. Kampane už ďalej nepôjdu, budú pozastavené. S týmto treba vopred počítať, najmä ak nemáte nastavený dátum ukončenia kampaní. Vypnutie inzercie bude 31.12.2022.

2. Google odporúča vytvoriť nové Google Ads účty v EUR

Google odporúča pre všetkých inzerentov, aby si vytvorili nový Google Ads účet v mene EUR. Následne bude treba nastaviť aj ďalšie veci v účte, napríklad importovať konverzie. Žiaľ, v novom účte nebudete mať dáta zo starého Google Ads účtu, všetky kampane bude treba vytvoriť a nastaviť nanovo. Kampane v novom účte si môžete spustiť kedykoľvek.

3. Vytvorenie nového Google Ads účtu s bonusovým kreditom

Ak by ste chceli vytvoriť nový Google Ads účet, môžeme vám s tým pomôcť. Kedže sme Google partner, môžeme vám vytvoriť nový Google Ads účet v mene EUR pre Chorvátsko, kde môžete získať bonusový kredit zdarma. Doteraz bol bonusový kredit 2500 HRK, čo je približne 331 €, predpokladáme, že to bude podobne aj v eurách. Nové Google Ads účty s bonusovým kreditovm vám môžme vytvoriť aj pre ďalšie krajiny.

Zhrnutie

Ak inzerujete cez Google Ads v Chorvátsku, skontrolujte si akú máte menu účtu. Ak by to bola mena HRK, odporúčame vám vytvoriť nový Google Ads účet (alebo my vám môžme vytvoriť), následne si môžete prerobiť kampane do nového účtu a tak sa pripraviť na inzerciu v roku 2023. Keď budete mať otázky k tejto zmene pre chorvátsky trh, môžete nám napísať alebo sa môžete spýtať na Google Ads podpore.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.