Čo sú automatické rozšírenia pre Google Ads, čo potrebujete vedieť

Vďaka rozšíreniam Google Ads sú vaše šance na získanie nových zákazníkov oveľa jednoduchšie. Vytvárajú priestor pre lepšiu interakciu s potenciálnymi zákazníkmi, ako aj pre lepšiu výkonnosť vašej reklamy. Aké rozšírenia poznáme pre Google Ads a ako ich môžete použiť vo svoj prospech? Pokračujte v čítaní!

Čo sú to Automatické rozšírenia pre reklamy Google

Automatické rozšírenia sú pridané Googlom vtedy, keď by mohli zlepšiť výkon vašich reklám. Niektoré z rozšírení je možné vidieť len na počítačoch, ale nie na telefónoch či tabletoch a naopak.

Samozrejme, môžete upravovať tieto rozšírenia manuálne – pokiaľ ich nepotrebujete, môžete ich vypnúť v “Reklamy a Rozšírenia” vo vašom Google Ads účte.

Rozšírenia sú spravidla bezplatné, platíte za kliknutie na reklamu alebo konkrétne rozšírenie, s výnimkou hodnotení predajcu – kliknutie na toto rozšírenie je bezplatné.

Automatické rozšírenia je možné povoliť aj v prípade, že pre danú kampaň alebo reklamnú skupinu používate manuálne rozšírenia.

Typy automatických rozšírení

Google ponúka mnoho typov automatických rozšírení. Môžete ich použiť podľa vašich predstáv. Ak vám vyhovuje jedno rozšírenie a druhé už nie, je možné jedno vypnúť a druhé využívať. Aké typy automatických rozšírení teda môžete použiť?

Automatické rozšírenie správ

Ak do automatizovaného rozšírenia o telefonické funkcie zahrniete telefónne číslo, Google môže povoliť aj správy. To umožňuje používateľom, aby vás kontaktovali prostredníctvom textovej správy po kliknutí na rozšírenie. Podľa toho, ktoré nastavenie uprednostňujete, môžete im písať späť telefonicky alebo e-mailom.

Výhody Nevýhody
Ľudia vás môžu kontaktovať priamo. Môžete dostávať spam.
Môžete nastaviť automatické odosielanie odpovedí. Ťažšie sledovanie konverzií.
Môžete sa rozhodnúť, komu odpoviete. Časovo náročné.

Dynamické rozšírenia o odkazy na podstránky (sitelink)

Toto rozšírenie pridá do vašej reklamy dôležité a relevantné odkazy na podstránky. To umožňuje ľuďom prekliknúť sa priamo do sekcie, ktorú hľadajú.

Výhody Nevýhody
Vy určujete ktoré odkazy sa zobrazia. Ťažšie rozhodovanie o tom ktoré odkazy chcete prioritizovať.
Môžete ukázať ľuďom váš široký sortiment. X
Ľudia môžu priamo navštíviť kategóriu ktorá ich zaujíma. X

Dynamické štruktúrované rozšírenia úryvkov

Štruktúrované úryvky poskytujú ďalšie podrobnosti o vašom e-shope. Napríklad portfólio produktov a služieb, ktoré ponúkate vo svojom e-shope. Môžu ľuďom pomôcť rozhodnúť sa, či vaše stránky obsahujú to, čo hľadajú. Tieto štruktúrované úryvky odrážajú kategórie obsahu na vašom webe.

Výhody Nevýhody
Viacej detailov o vašom biznise. Nedá sa na ne klikať.
Môžete dať dôvod prečo navštíviť váš obchod. X
Jednoducho nastaviteľné. X

Automatické rozšírenia lokácie

Vďaka tomuto rozšíreniu vás ľudia môžu nájsť na mape a zistiť, ako vás môžu navštíviť. Vaše reklamy sa zobrazia spolu s klikateľnou mapou alebo odkazom na zadanú adresu. Po jeho kliknutí sa používateľom zobrazia všetky potrebné informácie o vašom obchode a budú môcť naplánovať trasu k vám.

Výhody Nevýhody
Ľudia vás vedia jednoducho nájsť. Ťažšie sledovanie konverzií.
Môžete sa zobraziť ľuďom ktorí sa nachádzajú neďaleko. Neviete určit, či vás našli v sieti Google alebo len náhodou.
Ľudia vás môžu navštíviť osobne. X

Rozšírenia o hodnotenie predajcu

Rozšírenie o hodnotenie predajcu zobrazí hodnotenie vášho elektronického obchodu vedľa zobrazenej adresy URL na základe získaných recenzií. Toto hodnotenie je možné udeliť na stupnici od 5 hviezdičiek, pričom 0 je najnižšie a 5 najvyššie. Používatelia tak môžu zistiť, či predchádzajúci zákazníci boli spokojní s vašimi službami a či sa oplatí kúpiť od vás.

Výhody Nevýhody
Môžete ukázať, že sa vám dá veriť. Hodnotenie môže byť zneužité.
Môžete mať viac predajov vďaka recenziám. X
Ľudia dôverujú recenziám všeobecne. X

Dynamické rozšírenia o popisy

Dynamické popisky zobrazujú jedinečné informácie o vašej firme, ak sú uvedené na webových stránkach. Ak na web uvediete užitočné informácie, ako napríklad „dlhodobé skúsenosti“ alebo „online rezervácie“, tieto popisy sa môžu tiež zobraziť ako rozšírenie obsahu vašej reklamy. To vám pomôže prekonať konkurenciu a zvýšiť pravdepodobnosť, že si vás ľudia vyberú.

Pros Cons
Môžete poskytnúť viac informácií o vašom biznise. Musia byť krátke.
Môžete zvýrazniť špecifickú informáciu. Nedá sa na ne klikať.

Rozšírenia o cene

Vďaka tomuto rozšíreniu môžu ľudia, ktorí sa pozerajú na vaše reklamy, vidieť presnú cenu produktu, ktorý predávate. Toto môže ľuďom pomôcť rozhodnúť sa, či si ho chcú kúpiť alebo nie. Môžete tiež inzerovať produkty so zľavami, aby ste vďaka tomuto rozšíreniu mohli dosiahnuť vyššiu návštevnosť alebo konverzie.

Výhody Nevýhody
Pomáha ľuďom rozhodovať o tom, či sa im to oplatí alebo nie. Môžete zobraziť iba niekoľko produktov.
Cena produktu je viditeľná bez návštevy vášho webu. X
Môžete využívať zľavy aby ste prilákali viac návštevníkov. X

Rozšírenia o promóciách a akciách

Rozšírenia o promóciách a akciách môžete pridať zdarma do vašich reklám. Platíte jedine za kliknutia, ktoré budú vykonané na vašu reklamu. Toto rozšírenie sa využíva hlavne na prilákanie potencionálnych zákazníkov ktorí si prezerajú vašu reklamu. Vďaka nim môžete propagovať špeciálne akcie, ako napríklad novoročný výpredaj, black friday alebo veľkú noc. Je viac pravdepodobné, že ľudia ktorí hľadajú špecifický produkt nakúpia zo stránky, ktorá má na to zľavu.

Výhody Nevýhody
Môžete informovať ľudí o rôznych zľavách. X
Môžete získať väčšiu návštevnosť. X

Automatické rozšírenia o telefonické funkcie

Automatické rozšírenie o telefonické funkcie je jedným z rozšírení reklamy, ktoré môžete použiť v službe Google Ads.

Čo je rozšírenie o telefonické funkcie?

Ak Google zistí, že jedným z vašich cieľov je dosiahnuť, aby vám ľudia zavolali (napríklad s uvedeným telefónnym číslom), môže vytvoriť rozšírenie o telefonické funkcie. To znamená, že do svojej reklamy môžete pridať svoje telefónne číslo a používatelia vám môžu zavolať jedným kliknutím. Prispôsobte rozšírenie svojej pracovnej doby, aby vás používatelia nedostali mimo nich.

Pri rozšíreniach o telefonické funkcie platíte za kliknutie. Keď zapnete prehľad hovorov, môžete počítať hovory ako konverzie.

Mali by ste automatizovať rozšírenie o telefonické funkcie?

Existuje tiež možnosť manuálneho rozšírenia o telefonické funkcie. Ak však používate čísla na sledovanie hovorov tretích strán, odporúčame vám automatické rozšírenie deaktivovať.

Ak prevádzkujete firmu, v ktorej si zákazníci môžu objednať priamo prostredníctvom hovoru, mali by ste určite použiť automatické rozšírenie o telefonické funkcie

Výhody a nevýhody rozšírenia hovoru

Každé rozšírenie má svoje výhody a nevýhody a rozšírenie o volanie nie je výnimkou. Na základe toho sa môžete rozhodnúť, či to bude pre vaše podnikanie dobré alebo nie.

Výhody Nevýhody
Rozlišuje zariadenia a podľa toho sa zobrazuje. Nepodporuje fax čísla ani vanity čísla.
Kompatibilné s reklamnou sieťou (display network). Podporujú to len najnovšie telefóny.
Poskytuje výhody ako sú otváracie hodiny a štatistiky. Nepracujte so softvérom na hlásenie hovorov alebo reklamnými kampaňami s alternatívnymi cieľmi.

Zhrnutie

Vďaka rozšíreniam reklám Google môžete osloviť viac zákazníkov. Môžete si ich nastaviť, ako chcete, takže ak s vami bude niečo fungovať, môžete to jednoducho zmeniť.

Rozšírenia reklám Google sú bezplatné, čo znamená, že platíte iba za kliknutie na reklamu alebo konkrétne rozšírenie.

Existuje mnoho automatických rozšírení, ktoré môžete použiť, napríklad automatické rozšírenie správ, rozšírenie o dynamické odkazy na podstránky, rozšírenia o úryvky alebo rozšírenia o telefonické funkcie. Tieto rozšírenia vám môžu pomôcť byť originálnymi a vaše reklamy môžu vyzerať inak ako reklamy vašej konkurencie.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.