Effectix.com navýšil ROAS pre AQT.sk až o +901%

Predtým bolo PNO pri produktových kampaniach v Google AdWordse účtu klienta  23.52% PNO, dneska výrazne pokleslo na hodnotu 7.54% PNO (Podiel nákladov na obrate). %ROAS vyskočilo z pôvodných 425.12% na dnešných 1326.60% (nárast o +901.48%) vďaka nástroju na automatizovanie produktových kampaní pre Google Vyhľadávanie (Search), ktorý sa volá BlueWinston.com!

0%
PNO sa znížilo o -68%
0%
ROAS sa zvýšil až o +901%

Niečo málo o internetovom obchode – AQT.sk

AQT.sk - cameras, videocamerasAQT.sk je predajca profesionálnej foto a video techniky a profi partner CANON a NIKON na Slovensku. Okrem produktov ponúka aj čistenie zrkadloviek, kalibráciu objektívov, bezplatné aj platené fotografické workshopy.

Problém vyriešený vďaka automatizovaniu produktových kampaní

Effectix - online marketing ppc agencyAQT.sk je prvý klient agentúry Effectix.com , s ktorým sme k BlueWinston.com prišli a sme veľmi radi, že sme to urobili. Produktové kampane a kľúčové slová, ako ich robí BW, nemá zmysel robiť manuálne a ručne, ako sme boli zvyknutí doteraz. S klientom sme krátko predtým dohodli zúženie počtu inzerovaných produktov a zníženie PNO. a Preto sme potrebovali nástroj, ktorý manuálnu čsť urobí za nás a na nás ostane kreatíva a dlhodobá stratégia online marketingu pre AQT.sk. 

Ako pomohol BlueWinston?

Zadanie bolo vytvoriť unikátne kampane na každý produkt, ktorý spĺňa určité podmienky. K tomu, samozrejme, aj relevantné kľúčové slová. Nastaviť rozpočty, automatické pravidlá na úpravu bidovania, pozastavenie kampaní, kľúčových slov,… Toto všetko trvalo odhadom tak tri hodiny. Niekoľko krát denne nám prebehne automat celý produktový feed a aktualizuje produktový zoznam, automaticky vytvorí súvisiace kľúčové slová a upraví ceny. My máme veľkú časovú úsporu, ktorú vieme využiť pri na vymýšľanie ďalšej stratégie a posúvanie klienta dopredu.

S Effectixom spolupracujeme už niekoľko rokov a sme vždy spokojní s ich výsledkami. Ak oni povedia, že Blue Winston je nástroj, ktorý nám pomôže, na 100 % im veríme. Sami vidíme v našom účte zlepšenie. Okrem toho, množstvo ľudí, ktorí videli PPC reklamu na internete, príde nakúpiť priamo k nám do predajne.

AQT.sk - recenzia na Effectix.com a nástroj BlueWinston.com

Výsledky, čísla po 3 mesiacoch od spustenia

  • PNO sa znížilo z 23.52% na iba 7.54% (-67.94%)

  • ROAS vyskočil zo 425.12% na úžasných 1326.60% (+901.48%)

  • Náklady na inzerciu sa zredukovali o -79.39%

  • Bounce rate (miera odchodov) sa znížila zo 68.48% na 65.67%

  • Priemerný čas strávený na stránkach sa zvýšil z pôvodných 102 na 122 sekúnd (+19.61%)

  • Celkový počet reklamných skupín vzrástol z pôvodných 414 na 2,961 ks (+615.22%)

  • Celkový počet kľúčových slov vzrástol z pôvodných 1 215 na 28,507 ks (+2,246.26%)

  • Celkový počet  produktových reklám vyskočil z 1 957 na neuveriteľných 9,102 (+365.10%)

Vyskúšajte Blue Winston na 30 dní zdarma!

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

CEO v spoločnosti BlueWinston. V elektronickom obchode pracujem viac ako 6 rokov. Neustále pracujem na tom, aby som náš tím posúval vpred a dosahoval vopred stanovené ciele.