Ešte viac osvedčených remarketingových stratégií pre Google Ads

Neexistuje univerzálne platná remarketingová stratégia. Jej nastavenia sa líšia v závislosti na tom, čo konkrétne chcete kampaňou dosiahnuť. Stratégie, ktoré použili v kampani iní preto môžu, ale nemusia priniesť úspech aj tej vašej. Preto ku zoznamu najlepších stratégií, ktorý sme pre vás nedávno spísali , pridávame ďalších 6 osvedčených praktík, aby ste mohli vyskúšať, ktorá bude pre dosiahnutie vašich cieľov najvhodnejšia.

1. Dodatočný predaj produktov

Na zákazníkov, ktorí už vo vašom e-shope spravili nákup, môžete na základe remarketingových zoznamov cieliť inzerciu doplnkových produktov. Napríklad ak predávate smartfóny, zákazníkov, ktorí si ich už kúpili, môžu zaujať obaly. Využite vaše remarketingové zoznamy zákazníkov, ktorí už dokončili konverziu pre ich opätovné oslovenie.

2. Prispôsobte geografické zacielenie a aj zacielenie na jazyky

Vaši potenciálni zákazníci môžu poznať viacero jazykov a prehliadať si weby aj z iných kútov sveta. Myslite na to pri nastavovaní geografického a jazykového zacielenia. Preto môžete svoju reklamu cieliť na stránky s rôznymi jazykmi (alebo dokonca všetkými jazykmi z ponuky).

Na druhú stranu sa ubezpečte, že v nastaveniach geografického zacielenia sa sústredíte iba na miesta, v ktorých viete poskytnúť svoje služby, resp. doručiť produkty.

3. Predĺžte alebo skráťte trvanie zoznamov

Pre oslovenie ľudí v určitom časovom období môžete zvýšiť trvanie „členstva“ ľudí v týchto zoznamoch. Ak viete odhadnúť, aký čas potrebujú ľudia pre vykonanie konverzie, prispôsobenie zoznamov týmto spôsobom môže byť efektívnou stratégiou. Oslovovať ich tak môžete aj po šesťdesiatich, či deväťdesiatich dňoch odkedy navštívili váš web.

Ak sa chcete naopak zamerať iba na nových potenciálnych zákazníkov, skráťte čas trvania „členstva“ v týchto zoznamoch. Budete tak cieliť iba na zákazníkov, ktorí navštívili váš web nedávno.

4. Zrýchlenie používania reklám

Zrýchleným používaním reklám sa vaša remarketingová reklama zobrazuje čo najrýchlejšie až do vyčerpania vami stanoveného rozpočtu. To znamená, že sa zobrazia vašim zákazníkom skôr po tom, ako navštívili vašu stránku.

Táto stratégia však môže byť zároveň kontraproduktívnou a to v prípade, že sa vašim potenciálnym zákazníkom bude zobrazovať až príliš často, čím sa môžu unaviť, alebo si dokonca vybudovať averziu voči vašej značke.

5. Sústreďte sa na inzerciu na weboch, z ktorých máte najvyššiu mieru konverzií

Prispôsobujte svoju inzerciu v Obsahovej sieti na základe toho, aké prináša výsledky. Pokiaľ inzerujete na pár weboch, ktoré neprinášajú dostatok konverzií, vylúčte ich a vyskúšajte inzerovať na iných. Informácie o konverziách nájdete vo svojom účte ako funkciu „Sledovanie konverzií“. Z dostupných informácií viete následne vyhodnotiť aj výkon na rôznych weboch.

Vyberajte také weby, na ktorých sa pohybuje vaša cieľová skupina. Naopak, nemíňajte váš rozpočet na tie, kde ju nezastihnete a ani na weby, s ktorými nechcete byť spájaní.

6. Zväčšujte svoje remarketingové zoznamy

Z dlhodobého hľadiska sa okrem výberu vhodných webov pre remarketing zamerajte aj na rozširovanie remarketingových zoznamov. Pokiaľ máte nastavenú dlhšiu dobu trvania „členstva“ v zoznamoch, budú tieto zoznamy obsažnejšie. Čím viac ľudí budete mať v zoznamoch, tým viac ich budete môcť efektívne osloviť.

Samozrejme, neoplatí sa spoliehať len na jednu z týchto stratégií. Kombinujte ich podľa toho, aký cieľ chcete dosiahnuť. Pokiaľ z následných reportov usúdite, že vami zvolené stratégie neprinášajú chcené výsledky, prehodnoťte ich, zmeňte nastavenia alebo zvoľte iný typ stratégie.

Ak vás zaujal článok, prečítajte si ako na Dynamický Remarketing cez Smart Shopping Ads.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.