Ferex.sk získal +437% ROI a 0,24€ za klik vďaka Blue Winstonu

O klientovi

Ferex.sk je rýchlo rastúci e-shop so širokou ponukou produktov ako napríklad záhradné a pracovné nástroje, technika, odpadkové nádoby, smetné koše, kvetináče, záhradný nábytok a mnoho iného. 

0%
ROI
0EUR
Priemerná cena za kliknutie

Problém vyriešený vďaka automatizačnému PPC nástroju 

Pôvodný koncept reklamných kampaní, tak ako aj e-shopu bol veľmi skromný. Obsahoval len zopár základných produktových kategórií – fúriky, záhradné nástroje a odpadkové nádoby. Jeden správca kampaní a zopár reklamných skupín bolo viac než dosť pre spravovanie celého projektu.  

Ako však e-shop rástol, bolo zjavné, že ručný prístup nebude dostatočný. Pridávali sa desiatky produktov s rôznymi parametrami a značkami a bolo nelogické a nerealistické pokračovať v manuálnom nastavovaní. Projekt sa dostal do konkurenčného segmentu, kde sa v reklamách vyžadovali konkrétne značky, parametre a ceny. Blue Winston sa osvedčil ako správny nástroj.   

Ako Blue Winston pomohol 

BlueWinston - PPC product campaigns automation tool

Nakoľko nie všetky produktové kategórie a ich segmenty trhu vyžadujú vyšší level automatizácie, Blue Winston kampane sa nepovažovali za náhradu, ale ako doplnok k manuálnym kampaniam. Preto nie je možné porovnávať „pred a po“ alebo ani „manuálne verzus automatizované kampane“.

Cieľ, ktorý mal klient, bolo držať krok s rýchlym rastom e-shopu, vstúpiť na nový segment trhu a byť schopný súperiť s veľkou konkurenciou aj napriek relatívne malému rozpočtu. Použitím filtru kategórií a cenového limitu bolo vyhodnotených 419 produktov ako vhodných, z čoho 143 obsahovalo 465 vhodných kľúčových slov.  

Pôvodný cieľ bol úspešne dosiahnutý – obe kampane Blue Winston (produktové a aj skupinové) sú výnosné a pomáhajú klientovi zostať flexibilný a konkurencieschopný aj pri silnej konkurencii.

O agentúre PPC centrum

PPC centrum je agentúra špecializujúca sa na PPC reklamu pre klientov z rôznych segmentov. Za 7 rokov sme získali skúsenosti so širokým spektrom klientov.

Naši klienti nás radi odporúčajú, pretože im poskytujeme služby zamerané na získavanie klientov a zakazníkov nielen na klasické všeobecne výrazy, ale aj na špecifické problémy, ktoré služby alebo produkty nášho klienta vyriešia. Sme hrdí, že všetci naši klienti začali s nami spolupracovať na základe odporúčaní a vačšina našich klientov spokojne využíva naše služby aj niekoľko rokov.

Okrem bežných PPC služieb poskytujeme klientom aj služby CRO (conversion rate optimization), hĺbkovú analýzu dát, A/B testing landing pages, dokonalú slovenskú, anglickú, ruskú a maďarskú lokalizáciu reklám.

Nastroj BlueWinston.com využívame nielen pri klientoch s eshopmi, ale aj pri klientoch s veľkým rozsahom služieb, pri ktorých by manuálna správa a vytvorenie kampani bolo nerealizovateľné alebo výrazne časovo náročné.

Výsledky

www.ferex.sk

Segment: záhradné náradie/technika
Množstvo produktových kampaní: 1
Množstvo produktovo-skupinových kampaní: 1
Množstvo vhodných produktov s vhodnými kľúčovými slovami: 143 (34% o všetkých produktov)
Množstvo všetkých produktov v kampani: 419
Vhodné (eligible) kľúčové slová vs. všetky kľúčové slová: 465 / 3431

0
Množstvo všetkých produktov v kamani
0
Všetky kľúčové slová

Všetky Blue Winston kampane

CTR (%) Priemerná pozícia Priemerná cena za klik Priemerná cena za konverziu Miera konverzie ROI (%)
7,8 % 2.4 0.24 EUR 37.86 EUR 0.65 % + 437 %

Produktové kampane

CTR (%) Priemerná pozícia Priemerná cena za klik Priemerná cena za konverziu Miera konverzie ROI (%)
7,29 % 1.9 0.28 EUR 59.67 EUR 0.47 % + 323 %

Produktovo-skupinové kampane 

CTR (%) Priemerná pozícia Priemerná cena za klik Priemerná cena za konverziu Miera konverzie ROI (%)
9,23% 3.7 0.17 EUR 16.05 EUR 1.04 % + 860 %

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: