Google daruje 304mil. € inzerentom vo forme kreditu v Google Ads

Momentálna situácia je veľmi náročná, hlavne pre malé a stredné firmy. COVID-19 zasiahlo (a ešte zasiahne) celosvetovú ekonomiku. Mnoho menších podnikov prestalo fungovať, respektíve inzerovať kvôli zložitej situácii. Ako im teda pomôcť? Google sa rozhodlo rozdať reklamné kredity vo výške 340 miliónov dolárov (približne 304 miliónov €). Google chce takouto formou podporiť malé a stredné podniky, zdravotnícke organizácie a vlády a zdravotníckych pracovníkov v prvej línii tejto globálnej pandémie.

Aké sú podmienky?

Váš podnik musí byť malý alebo stredný a musíte mať aktívny účet najneskôr od 1.1.2019. Pokiaľ ste aktívnym inzerentom od začiatku roku 2019, tak v nadchádzajúcich mesiacoch sa vo vašom účte Google Ads zobrazí upozornenie na kredit.

Aký je dôvod, že Google ponúka tento kredit?

Malé a stredné podniky sú základom našich komunít. Podľa štatistík, predstavujú asi 90% (percent) všetkých podnikov a viac ako polovicu pracovných miest na celom svete. COVID-19 predstavuje pre tieto podniky extra výzvu, ktoré môžu čeliť zatvoreniu a znižovaniu pírjmov, aj keď nájdu spôsoby, ako podporovať a chrániť svojich zamestnancov. Google verí, že vďaka tomuto kreditu zmierni niektoré náklady a podporí tak chod podnikov.

Ako a kedy dostanete tento kredit?

Malé a stredné podniky na celom svete, ktoré sú aktívnymi inzerentmi od začiatku roku 2019. Notifikácia o kredite sa zobrazí vo vašom Google Ads účte (účtoch).

Ako dlho môžete tento kredit uplatniť?

Tento kredit na reklamy Google je možné použiť kedykoľvek počas roka a jeho platnosť vyprší 31. decembra 2020. Nevyužitá časť bude odstránená z účtov Google Ads.

Ako efektívne tento kredit využiť?

Pokiaľ ešte nevyužívate takzvané inteligentné reklamy (Smart Shopping Ads) tak teraz je ten najvyšší čas. Okrem toho, môžete získať zľavu až do -20% pre tento druh reklám vďaka našej CSS službe Shopping in EU.

Kde všade bude tento kredit platiť?

Tieto kredity za reklamy sa dajú použiť na celej platforme reklám Google vrátane Vyhľadávania, Obsahovej siete a YouTube, ako aj na všetky typy kampaní. Pokiaľ vás zaujímajú oficiálne informácie, môžete si prečítať oficiálny článok od Google, ktorý budú priebežne aktualizovať. Google takto pomôže mnoho podnikom, ľuďom a hlavne ekonomike.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.