Google Merchant: Nahrajte váš informačný kanál (feed)

Po tom, čo ste hotoví s tvorbou vášho informačného kanála, je na čase nastaviť všetko, aby ste mohli začať nahrávať svoje údaje.

Možnosti nahrávania

Pokiaľ začínate s Merchant Center po prvý krát, priame nahranie je pre vás tá najlepšia volba. Maximálna veľkosť súboru je 4 GB. Pokiaľ váš súbor má viac ako 4 GB, odporúča sa ho rozdeliť na viacero menších súborov pred tým než ich nahráte.

Existuje viac spôsobov, ako nahrať vaše súbory.

  • Priame nahranie
  • Nahranie cez FTP
  • Nahranie cez SFTP
  • Plánované načítania
  • Nahranie cez Google Cloud Storage
  • Content API

Priame nahranie

1. Prihláste sa do vášho Merchant Center účtu.

2. V ľavom menu, kliknite na „Produkty“ a potom „Informačné kanály„.

informačné kanály

3. V stĺpci „Názov informačného kanála“ kliknite na názov informačného kanála pridruženého k súboru, ktorý chcete odoslať.

Nahratie feedu 1

4. Na ďalšej stránke, kliknite na tri bodky v pravom rohu.

nahratie feedu 2

5. Kliknite na „Nahrať vstupný súbor„.

nahratie feedu 3

6. Nepovinné – Ak chcete informačný kanál ešte pred začlenením údajov otestovať, vyberte „Nahrať skúšobne„.

7. Kliknite „Nahrať“ pre dokončenie.

Nahranie môže trvať niekoľko minút v závislosti od veľkosti súboru a rýchlosti internetového pripojenia. Stav každého informačného kanála nájdete v sekcii „Spracovanie“ príslušného kanála.

Tipy od Google

  • Minimálne raz za 30 dní by ste mali odoslať kompletný informačný kanál. Ak sa vaše údaje o výrobkoch pravidelne menia, kompletný informačný kanál môžete nahrať najviac štyrikrát za deň.
  • Ak odošlete viacero informačných kanálov, pri každom odoslaní musia jednotlivé položky zostať v rovnakom informačnom kanáli. Položky nepresúvajte do iných informačných kanálov.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.