Google Merchant: Podporované formáty súborov

Informačné kanály, ktoré chcete nahrať do Merchantu musia byť v prvom rade podporované. V tomto článku si rozoberieme aké sú to a aké majú vlastnosti. 

Text (tabuľka)

Tento formát je pomerne jednoduchý. Do hlavičky sa uvedú názvy atribútov oddelené tabulátormi. Ďalší riadok obsahuje zodpovedajúce hodnoty, ktoré sa uvádzaju pod názvom každého atribútu. Na vytvorenie tabuľky a uloženie súboru odporúčame použiť tabuľkový program, ako je napríklad Microsoft Excel alebo Tabuľky Google. Ak použijete možnosť Google, môžete subor stiahnuť a nahrať vo formáte .txt alebo môžete tabuľku nahrať priamo do Merchant Centra.

Majte na pamäti -> V súčasnosti nie sú podporované informačné kanály (feedy) vo forme súboru Excel (.xls) ani vo formáte CSV (.scv), skôr než súbor nahráte, skontrolujte si či je skonvertovaný do textového formátu (.txt).

✅ Výhody : 

  • Jednoduché vytvorenie, jednoduchá úprava
  • Jednoduché zobrazenie viacerých položiek naraz

❌ Nevýhody : 

  • Väčšie riziko chýb formátovania
  • Môže to byť neprehladné

XML

Pri vytváraní či generovaní informačného kanála (feedu) nezabudnite skontrolovať, či sa súbor uložil v jednom z podporovaných typov :

  • .gz: Gnu zip, komprimovaný súbor TSV (odporúča sa) alebo XML
  • .txt: TSV
  • .xml: XML
  • .zip: Zip, komprimovaný súbor TSV alebo XML
  • .bz2: Bzip2, komprimovaný súbor TSV alebo XML

Nezabúdajte -> Skontrolujte, či webová adresa vášho informačného kanála (feedu) odkazuje priamo na súbor kanála. Ak odkazuje na váš web, údaje sa načítajú ako HTML a spracovanie zlyhá. Webová adresa sa musí začínať reťazcom http://, https://, ftp:// alebo sftp://. Ak je na otvorenie súboru potrebné meno používateľa a heslo, zadajte príslušné prihlasovacie údaje, aby mal Google k súboru prístup.

Nezabudnite si pozrieť, ako má vyzerať názov produktu a správny XML feed: kľúč k úspechu automatizovaných textových reklám na produkty v Google.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.