Google potichu predstavil nové obrázkové rozšírenia

Považujete textové reklamy za nezaujímavé, pretože im chýba vizuál produktu? Reklamy v Nákupoch nie sú pre vás, lebo vám chýba priestor, v ktorom by ste produkt predstavili bližšie? Google pre vás pripravil riešenie – nové obrázkové rozšírenia pre oživenie vašej textovej reklamy.

Rozšírenia pre reklamy Google sú skvelým spôsobom ako spraviť vaše reklamy interaktívnejšie a tak aj zaujímavejšie pre používateľov. O ich fungovaní a výhodách sme vás informovali už v jednom z našich starších blogov.  Ku rozšíreniam, na ktoré ste si už zvykli, pribudli nenápadne nové – obrázkové rozšírenia.

Google sa s týmto konceptom pohrával už dlhšiu dobu. Tento rok na konferencii Google Marketing Live oznámili spustenie reklám s galériou, ktoré umožnili vytvárať reklamy s obrázkami vo Vyhľadávaní aj inak ako prostredníctvom reklám v Nákupoch.

Pridajte obrázky ku klasickým textovým reklamám

Nové obrázkové rozšírenia sa budú zobrazovať po boku vašej textovej reklamy. Zákazníci tak uvidia produkt, ktorý inzerujete, podobne ako v reklamách v Nákupoch. Vám však stále ostane zároveň priestor pre opísanie produktu a výzvu k akcii.

Ich nastavenie je jednoduché – stačí ich zapnúť v sekcii Rozšírenia a o zvyšok sa postará strojové učenie. Google na to použije fotku zo vstupnej stránky. Znamená to, že sa jedná o dynamické rozšírenie, ktorého obsah nemôžete priamo meniť. Môžete len ovplyvniť obrázok, ktorý máte na vstupnej stránke.

Pred spustením obrázkového rozšírenia musíte ešte Googlu potvrdiť, že máte právo na používanie týchto obrázkov.

image extensions priklad

Prečo by vás to malo zaujímať?

V prvom rade ide o zaujímavé obohatenie čisto textovej reklamy, ktorá pre zákazníka nemusí byť pútavá. Zároveň na rozdiel od reklám v Nákupoch máte stále možnosť zdeliť potenciálnym zákazníkom bližšie informácie o produkte, alebo ich vyzvať ku nákupu. Zvýšite tak výkon vašej reklamy a prilákate viac potenciálnych zákazníkov.

Výhodou obrázkového rozšírenia je aj fakt, že jeho využitie napomôže lepšiemu hodnoteniu reklamy, ktoré ovplyvňuje jej pozíciu vo Vyhľadávaní.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.