Happypets.ro | Zvýšenie konverzií o 117%

happy_pets.ro

Happypets.ro je rumunský internetový obchod s chovateľskými potrebami , ktorý predáva krmivá pre zvieratá, výživy pre psy, mačky, ryby a iné.

Spoločnosť Happypets Online Srl bola založená v roku 2006 s hlavným cieľom ponúkať široký sortiment produktov pre domácich miláčikov za konkurenčné ceny a s možnosťou doručenia priamo k zákazníkovi domov. Happypets.ro využíva BlueWinston kampane už od roku 2017 a môžeme povedať, že patrí medzi spokojných zákazníkov BlueWinston.

Na začiatku som bol skeptický ohľadom používania BlueWinston, ale potom, čo som ho začal používať, som videl, aké je jednoduché si spravovať reklamy a ich rozpočty. Vďaka použitiu nástrojov v BlueWinstone sa nám podarilo zvýšiť predaj o viac ako 40% za jeden rok. Vrelo odporúčam použitie týchto nástrojov aj používateľom, ktorí majú základné znalosti o reklame.

Florin, Happypets.ro

Prehľad typov kampaní v BlueWinston

Porovnanie výsledkov PPC kampaní v Google Ads za obdobie

1.1. 2019 – 30.9. 2019 oproti 1.1. 2020 – 30.9. 2020
Metriky: Konverzia, Hodnota konverzií

Porovnanie výsledkov PPC kampaní

Keď porovnáme rovnaké obdobie roku 2019 a 2020 môžeme si všimnúť, že hodnota konverzií oproti roku 2019 stúpla a to až o takmer 39%. Takisto si môžeme všimnúť, že stúpla priamo úmerne so stúpajúcim počtom konverzií v roku 2020.

Dôvody zvýšenia hodnoty konverzie v roku 2020

Na základe BlueWinston

→ Produktové kampane cez BlueWinston obsadzujú prvé miesta v Google vyhľadávaní, užívateľ vidí cenu a názov produktu pred kliknutim na reklamu.
Na konkrétny produkt sa dostane užívateľ, ktorý je vopred oboznámený s vlastnosťami produktu (názov produktu, cena).

→ Spustenie kombinácie Produktových textových kampaní a Smart Shopping kampaní má za efekt vyšší traffic.

Predpokladáme, že užívatelia sú ochotní urobiť nákupy vo vyššej hodnote preto, lebo sa rýchlejšie dostanú na produkty, ktoré hľadajú (kvôli presným Produktovým reklamám). Na vyššiu hodnotu objednávok samozrejme môže mať vplyv aj neustále zlepšovanie funkcií na eshope a povedomie o e-shope.
Valentína Čierna, BlueWinston

Na základe PPC kampaní a šírenia povedomia

→ zvýšenie povedomia o e-shope HappyPets.ro

→ rozpoznateľnosť a diferenciácia od ostatných stránok s chovateľskými potrebami

Happypets.ro je rumunský internetový obchod s chovateľskými potrebami , ktorý predáva krmivá pre zvieratá, výživy pre psy, mačky, ryby a iné.

BlueWinston.com je PPC nástroj, ktorý pomáha automatizovať produktové kampane cez Google Ads. Zjednodušuje tvorbu Produktových Textových kampaní, ako aj Smart Shopping kampaní, ktoré sú aktualizované z XML feedu.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager v BlueWinston. Rada hľadám nové trendy v digitálnom marketingu. Uverejňujem každý deň #instastories a môj citát znie: ''Neznášam pondelok, tak vám prajem pekný utorok. ''