Importujte vaše ciele a transakcie z Google Analytics do Google Ads

Aby boli vaše reklamy efektívne, musíte ich vedieť vhodne merať a vyhodnocovať. V službe Google Analytics môžete ich výkon merať prostredníctvom cieľov a transakcií, v Google Ads vďaka sledovaniu konverzií. Najvhodnejším spôsobom je prepojenie týchto funkcií. V našom návode sa dozviete, ako na to.

Aký je rozdiel medzi funkciami Google Ads a Google Analytics?

Google Analytics zhromažďujú štatistiky o celkovom toku návštevníkov vašej stránky. Teda zahŕňajú aj údaje o tých, ktorí sa na ňu nedostali prostredníctvom reklamy Google Ads. Získavate tak komplexný prehľad o pohyboch na vašom webe.

Na druhú stranu, meranie výkonu reklám v Google Ads prebieha prostredníctvom konverzií. Dostávate tak prehľad o tom, koľkí návštevníci, ktorí vašu stránku navštívili vďaka reklame, resp. vykonali vami chcenú konverziu (nákup).

Ideálnym riešením je vzájomné prepojenie týchto funkcií. Získate tak prístup ku konverziám a údajom Google Analytics vo vašom Google Ads účte a taktiež ku Optimalizátorovi konverzií, vďaka ktorému môžete vaše reklamy vylepšovať. Preto silno odporúčame ich prepojenie. Ďalej sa dočítate, ako na to.

Importujte vaše ciele do Google Ads

V prvom rade je potrebné sa uistiť, že máte prepojené účty Google Ads a Google Analytics. Ak neviete ako na to, prečítajte si náš návodZároveň musí byť zapnuté automatické značkovanie. Automatické značkovanie umožňuje sledovať offline transakcie a vytvárať prehľady o výkonnosti reklám pre služby ako Google Analytics. Robí to prostredníctvom pridania Identifikátora kliknutia Google (Google Click Identifier GCLID). Predvolene je toto nastavenie vypnuté. Zapnete ho v NastaveniaNastavenia účtuAutomatické značkovaniezaškrtnite políčko Označiť webovú adresu, na ktorú sa ľudia prekliknú cez moju reklamu → uložte.

Keď ste sa uistili, že máte prepojené účty a zapnuté automatické značkovanie, môžete prejsť ku samotnému importu. Po prihlásení do vášho Google Ads účtu prejdite do sekcie Nástroje a vyberte Konverzie. Kliknite na Import a následne vyberte Google Analytics. Po pokračovaní vyberte Importovať a napokon Hotovo. Niekedy môže trvať aj 30 minút, kým sa importované údaje zobrazia. Google Ads bude importovať iba nové, nie historické údaje. Nastavenia môžete v sekcii Konverzie upravovať podľa vašej potreby.

Po importe sa budú v sekcii Konverzie zobrazovať existujúce a importované údaje. Zahrnúť ich môžete aj na karte Kampane. Získavate tak komplexný prehľad o aktivite návštevníkov na vašej stránke, z ktorého môžete zároveň vyvodzovať efektivitu vašich reklám.

Pokiaľ vás zaujíma, čo je to globálna značka webu Google Ads a prečo je dôležitá, môžete si prečítať náš ďalší článok.

 

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.