Najčastejšie chyby pri inzercii v Google Ads

Všetci hľadáme spôsob, ako mať pri inzercii čo najvyššie hodnoty ROI, teda dostať viac späť, než do reklamy investujeme. Na dosahovanie tohto cieľa síce neexistuje univerzálny recept, no existuje pár nastavení, ktoré je lepšie neprehliadnuť, aby vás vaša inzercia nestála zbytočné peniaze. V tomto blogu sa o nich dočítate viac.

Nastavovanie stratégií pre reklamné kampane je častokrát otázkou A/B testovania. Čo funguje pre iných môže, nemusí fungovať u vás. Na druhú stranu však existujú nastavenia, za ktoré hovoria výsledné dáta. A tie dáta hovoria, že používaním týchto nastavení sa môžete zbytočne dostať do komplikovanej situácie . Aby ste sa vyhli zbytočnému prečerpávaniu vášho budgetu, pripravili sme pre vás zoznam najčastejších chýb pri inzercii v Google Ads.

  1. Cielenie na ľudí, ktorí sú, alebo prejavili záujem v moju lokalitu

Nastavenie cielenia reklamy na ľudí, ktorí sa nachádzajú v blízkosti vašej lokality, alebo o ňu prejavili záujem, znie bezpochyby lákavo. Až dokým sa neocitnete na dovolenke alebo pracovnej ceste a vaša lokalita sa v priebehu pár minút zmení . Pokiaľ sa nachádzate na mieste, kam bežne neexpedujete tovar, môže vám pribudnúť niekoľko desiatok objednávok, ktoré nebudete vedieť splniť .

  1. Obmedzenie frekvencie

Frekvencia, s akou sa budú zobrazovať reklamy konkrétnemu používateľovi je jedno z opomínaných nastavení. Ak ho však necháte bez limitu, vaša reklama sa môže v priebehu pár dní stať kontraproduktívnou a odradzujúcou , pretože sa používateľovi môže zobrazovať na každom mieste v každý čas. Odporúčame preto nastaviť tento limit.

  1. Zrýchlené zobrazovanie reklám

Pri spúšťaní reklamnej kampane môžete zvoliť, či chcete aby sa vaše reklamy zobrazovali rovnomerne počas celého dňa alebo zrýchlene. Druhá možnosť znamená, že reklamy sa budú zobrazovať rýchlo po sebe, aby čo najskôr vyčerpali váš denný budget. Len málokedy dokáže toto nastavenie priniesť úžitok a preto je lepšie ísť cestou rovnomerného zobrazovania.

  1. Inteligentné ponuky pri nedostatku dát

Inteligentné ponuky fungujú na princípe strojového učenia, ktoré analyzuje historické údaje a na základe nich automaticky nastavuje optimálne ponuky pre vaše reklamy. Tieto ponuky šetria množstvo času. Pokiaľ však nemáte dostatok historických dát vo vašom Google Ads účte, môžu vám ľahko ublížiť. Google odporúča mať aspoň 30 konverzií za posledných 30 dní , aby boli inteligentné ponuky efektívne.

  1. Zlé používanie zhôd kľúčových slov

Kľúčové slová sú spôsob, ktorým prinášate vašu reklamu ľuďom, ktorí ju práve vyhľadávajú . Správnym nastavením zhôd predídete zbytočnému mrhaniu vašim budgetom. Rozlišujeme štyri typy zhôd –presná zhoda, frázová zhoda, voľná zhoda a modifikátor voľnej zhody . Každý z týchto typov zhôd znamená odlišné správanie sa vašej reklamy. Prečítajte si viac o zhodách kľúčových slov v našom staršom blogu a nájdite to správne nastavenie pre vašu kampaň!

  1. Nepoužívanie negatívnych kľúčových slov

Aby ste sa vyhli zobrazovaniu reklamy pre nerelevantné vyhľadávacie dopyty, definujte negatívne kľúčové slová . Ak predávate výlučne ženské oblečenie, zahrňte v kľúčových slovách slová ako „pre pánov“, „pánske“, „chlapčenské“ a pod. Pri nastavovaní negatívnych kľúčových slov môžete vychádzať aj z analýzy vyhľadávacích dopytov, pri ktorých používatelia klikli na vašu reklamu. Nevyužívanie negatívnych kľúčových slov je chyba, ktorá vás okrem zbytočného zobrazovania reklamy môže stáť aj zbytočné peniaze.

Samozrejme, ako už bolo avizované v úvode článku, inzercia v Google Ads je vo veľkom o testovaní a optimalizácii rôznych nastavení. Neexistuje preto univerzálny spôsob akým môžete dosahovať vami definované ciele. Ak sa však budete držať rád v tomto článku,vyhnete sa aspoň zbytočnému mrhaniu vášho budgetu , ktorý následne môžete využiť na niečo iné.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: