Nevideové formáty platenej inzercie na YouTube

YouTube má niekoľko jedinečných výhod, pre ktoré sa oplatí využiť na inzerciu vašich produktov. Nedávno sme sa zmienili o možnostiach videoreklám, ktorými môžete odprezentovať váš biznis. Pokiaľ však na natáčanie videí nie ste pripravení, netreba vešať hlavu. Existuje aj niekoľko nevideových formátov, ktoré môžete využiť.

Videoreklamy sú síce efektívne, no časovo aj finančne náročné na prípavu. Preto je pre mnohých z vás veľmi dobrou správou, že nie sú jediným spôsobom ako sa priblížiť potenciálnym zákazníkom na YouTube. Ak chcete osloviť tisíce používateľov YouTubu, tu sú tri spôsoby, ktorými sa môžete prezentovať:

Obsahové reklamy

Reklamy Obsahovej siete sa zobrazujú napravo od prehrávaného videa, nad ponukou odporúčaných videí, alebo v prípade väčších prehrávačov, pod prehrávačom.Reklamy spravujete prostredníctvom Google Ads , ako všetky reklamy v Obsahovej sieti. Je pre ne potrebné nastaviť zobrazenie na YouTube.

Reklama sa zobrazuje v rozmere 300×250 alebo 300×60 pixelov a uvidia ju iba používatelia, ktorí prehrávajú videá na počítači.

Prekryvné reklamy

Statický formát, ktorý prekrýva momentálne prehrávané video, pričom zaberá približne 20% jeho plochy v spodnej časti. Využiť ju môžete iba v prípade, že máte spustenú rezervačnú kampaň.

Z technického hľadiska sa jedná oobrázkovú alebo textovú reklamu vo forme banneru s veľkosťou 468×60 alebo 720×90 pixelov . Prekryvné reklamy sa zobrazujú iba pri prehrávaní videa na počítači.

Sponzorované karty

Jedná sa o malé reklamy, ktoré sa zvyčajne zobrazujú na konci videa a sú teda menej vyrušujúce ako predošlé formáty . Zároveň by mali priamo súvisieť s obsahom videa, teda napríklad propagovať predmety v ňom spomenuté . Ak divákov reklama osloví, môžu na ňu kliknúť a prezrieť si ju.

Sponzorované karty sa nahrávajú priamo do konkrétnych videí na YouTube prostredníctvom Creator Studia. Na rozdiel od predošlých dvoch formátov, sa používateľom zobraziana počítačoch aj smartfón

och. Veľkosť sponzorovaných kariet môže byť rôzna.

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: