Prečo tvoriť Smart Shopping kampane cez BlueWinston.com?

Smart shopping kampane na produkty v e-shope 

Ide o typ reklamy, ktorý si môžete vytvoriť cez Google Ads, s prepojením na váš Google Merchant účet. Bežný postup je taký, že v Google Merchant účte si nahráte informácie o produktoch (feed). Google Merchant účet musí byť prepojený s vašim Google Ads účtom, kde si vytvoríte kampaň a nastavíte filtrovanie produktov. Nastavenie Smart shopping kampane ponúka len základné možnosti.

Ak chcete zrýchliť a zefektívniť tvorbu Smart shopping kampaní, prečítajte si aké výhody a rozšírené možnosti vám prináša Blue Winston.

V prvej fáze, oproti bežným možnostiam pri tvorbe Smart Shopping kampaní cez Google Ads, vám Blue Winston prinesie možnosť filtrovať kampane a produkty v nich na základe akéhokoľvek tagu v XML feede.

Cez Blue Winston si ďalej môžete filtrovat produkty napríklad podľa:

1) price ranges – do kampane pôjdu produkty len v určitom cenovom rozpätí (cena od do)

2) margin ranges – do kampane pôjdu len produkty s maržou od od

3) sale price ranges – do kampane pôjdu len produkty so zľavnenou cenou od od

Príklad: To znamená, že si viete vybrať do kampane len produkty vybranej značky a k tomu výšku zľavy a maržu. Konkrétne to môže znamenať, že do Smart shopping kampane pôjdu len produkty značky Husqvarna, ktoré majú zľavu viac ako 10% a zároveň je na nich marža aspoň 35 €.

V CEE regióne je približne 87% eshopov, ktoré nemajú google merchant feed

Často nie je možnosť si ľahko pripraviť alebo vygenerovať takýto feed. Na toto sme tiež mysleli a Blue Winston prináša možnosť použiť obyčajný produktový XML feed, ktorý nespĺňa štruktúru Google Merchant feedu! Stačí vložiť váš bežný feed (ktorý používate pre porovnávače cien) a Blue Winston vám z neho pripraví feed pre Google Merchant: Obchodnícke centrum Google.

V druhej fáze budeme spuštať možnost optimalizácie Smart shopping kampaní. To znamená, že bude možné vypinanie a zapinanie produktov na základe ich výkonu, a to priamo cez Blue Winston nástroj.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: