Prepojenie účtov Google Ads a Google Analytics

Komplexný prehľad o výkonnosti vašich reklám a aktivite návštevníkov na vašej stránke môže znieť ako potrebná, no časovo náročná úloha. Stačí však pár klikov, ktorými prepojíte vytvorené účty v službách Google a tie sa postarajú o štatistiky za vás.

V predchádzajúcich článkoch sme vytvorili tri účty v odlišných Google službách, potrebné pre inzerciu vašich produktov a služieb. Tieto účty, Google Ads, Google Analytics a Obchodnícke centrum Google budú po ich prepojení vzájomne spolupracovať. Tieto prepojenia vám uľahčia prácu v mnohých smeroch a poskytnú vám dôležité informácie pre rozvoj vášho biznisu. V tomto článku si povieme, prečo a ako prepojiť účty Google Ads a Google Analytics.

Aké sú výhody prepojenia účtov Google Ads a Google Analytics?

Ciele a transakcie, ktoré zaznamenáva Google Analytics, budú dostupné aj v Google Ads. Pre vás to znamená, že budete vedieť posúdiť, či vaša reklama nie je stratová a vedie ku dostatočným konverziám/nákupom. Získate tak komplexný prehľad o výkonnosti vašich reklám a aktivite návštevníkov na vašej stránke.

Okrem toho je vďaka prepojeniu možné vytvárať remarketingové zoznamy, prostredníctvom ktorých môžete cieliť na ľudí, ktorí síce navštívili vašu stránku, no nedokončili vami požadovanú akciu – nákup. 

Ako tieto účty prepojiť?

Po prihlásení do vášho Google Ads účtu nájdete v sekcii nástroje v hornom menu možnosť „Prepojené účty“. Toto je miesto, kde máte prehľad o službách prepojených s vašim účtom. Jednou z nich je práve Google Analytics. Po rozkliknutí sa vám zobrazia weby, ku ktorým máte nastavené vlastníctvo v Google Analytics. Vyberte si stránku, ktorú budete inzerovať a kliknite na „Prepojiť“.

Pokiaľ má vaša stránka jedno zobrazenie, stačí prepojiť to. Pokiaľ ich má viac, uvidíte zoznam všetkých zobrazení, ktoré má. Prepojenie môžete nastaviť pre všetky zobrazenia, no importovať metriky iba pre jedno z nich (alebo pre žiadne).

Druhá možnosť, ako účty prepojiť, je v sekcii „Správca“ v Google Analytics, kde zvolíte vlastníctvo (webstránku), ktorú chcete prepojiť. Vytvoríte novú skupinu prepojení, do ktorého pridáte účet, ktorý chcete prepojiť so všetkými jeho zobrazeniami. Pre každý účet môže byť vytvorených až 200 skupín, pričom každá môže obsahovať 1000 prepojení.

Ako ich môžete v prípade potreby odpojiť?

Pre odpojenie účtov stačí v Google Ads na rovnakom mieste kliknúť na „Odpojiť“. Pokiaľ využívate skupinu prepojení v Google Analytics a chcete odstrániť všetky prepojenia v jednej skupine, musíte ju odstrániť celú. Pokiaľ chcete odstrániť iba niektoré, postupujte cez úpravu skupiny prepojení, kliknutím na ňu vo vlastníctve, ktorého sa to týka.

Po úspešnom prepojení vašich účtov v Google Ads a Google Analytics, pokračujte ďalším článkom, v ktorom sa dozviete, prečo a ako prepojiť Google Ads a Obchodnícke centrum Google.

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.