Pripomeňte sa vašim zákazníkom vďaka remarketingovým kampaniam

Zákazníci zavítali na váš web, prehliadli si produkt, ktorý ich zaujal, no o chvíľu stránku opustili. Možno ich vaša ponuka nezaujala, alebo porovnávajú ďalšie verzie… Nech už je dôvod akýkoľvek, stojí za to sa im pripomenúť. Ako si ukážeme v tomto článku, nie je to vôbec náročné.

Remarketing vám umožňuje opätovne nadviazať kontakt s ľuďmi, ktorí už nejakým spôsobom interagovali s vašim e-shopom. Prostredníctvom personalizovaných remarketingových kampaní budujete svoju značku a viete týmto návštevníkom strategicky pripomenúť, aby dokončili konverziu (v našom prípade najčastejšie nákup) alebo aby si dokúpili nejaký z ďalších produktov.

Remarketing príklad

Ako remarketing funguje?

Remarketingové kampane fungujú na základe Globálnej značky webu Google Ads. Je to útržok kódu, ktorý vložíte na stránky vášho e-shopu, s ktorými by sa malo pri remarketingu počítať (stránku s kontaktmi pravdepodobne inzerovať nechcete…).

Táto značka sa následne dopĺňa rôznymi ďalšími útržkami kódu, ktoré predstavujú nejakú udalosť. Jedná sa o udalosť, ktorá má pri danom zákazníkovi naštartovať remarketingovú kampaň. Tie sa môžu líšiť podľa vašich preferencií – napríklad návšteva stránky, kliknutie na konkrétny odkaz, nákup…

Keď následne príde návštevník na vašu stránku a spraví aktivitu definovanú ako udalosť, spustí sa preňho personalizovaná kampaň. Ako bude táto kampaň formulovaná je na vás, no pamätajte, že človek, ktorému je adresovaná, váš e-shop už navštívil.

Zlepšite celkový výkon vášho biznisu

Remarketingové kampane sú veľmi cenným strategickým doplnkom ku štandardným kampaniam, kedy sa používateľa snažíte osloviť po prvý krát. Toto sú niektoré z ich hlavných výhod:

 • Jednoduchá tvorba reklamy
  Pre tvorbu reklám môžete využívať Galériu reklám. Jej prepojením s kampaňami dynamického remarketingu vytvoríte pekné kampane v priebehu niekoľkých minút.
 • Perfektné načasovanie a cielenie
  Remarketingom oslovujete zákazníkov, ktorí už navštívili váš web. Prejavili tak aspoň čiastočný záujem o vaše produkty a majú potenciál pre ich kúpu. Zároveň ich môžete oslovovať bezprostredne po tom, ako to urobili, alebo s určitým časovým odstupom, ktorý napríklad potrebujú na rozhodnutie sa medzi rôznymi variantami produktu. Cielenie je tým omnoho presnejšie než pri štandardných kampaniach.
 • Prispôsobenie pre konkrétne skupiny ľudí
  Vďaka remarketingovým zoznamom viete vytvoriť skupiny ľudí, ktorých oslovíte personalizovanou reklamou. Týchto zoznamov môžete mať viacero a nemusíte teda všetkým návštevníkom zobrazovať to isté, ale to, čo je podľa vás pre danú skupinu najvhodnejšie.
 • Široký dosah
  Pripomínajte sa ľuďom zatiaľ čo prechádzajú nespočetným množstvom webov využívajúcich Obsahovú sieť. Či už sú to stránky, ktoré s vašim webom nesúvisia, alebo e-shop vášho konkurenta.
 • Jednoduché stanovenie ceny
  Vďaka inteligentným ponukám sú vaše ponuky neustále optimalizované podľa jednotlivých aukcií, aby ste mali čo najvyššiu šancu v nej zvíťaziť a vaša kampaň bola efektína.
 • Prehľadné štatistiky
  Pre sledovanie výkonu remarketingových kampaní sú vám dostupné prehľadné a podrobné štatistiky. Získate tak prehľad o tom kedy, kde a za akú cenu sa vaše kampane zobrazujú. Následne ich môžete prispôsobovať, aby ste dosiahli ešte lepší výkon.

Spôsoby remarketingu, ktoré ponúka Google

 • Štandardný remarketing – využíva prostredie Obsahovej siete
 • Dynamický remarketing – ponúknite produkty a služby, ktoré si ľudia vo vašom e-shope zobrazili
 • Remarketingové zoznamy pre reklamy vo vyhľadávaní – reklamy pre ľudí, ktorí pokračujú vo vyhľadávaní podobných produktov
 • Videoremarketing – ponúkajte svoje produkty prostredníctvom videí
 • Remarketing zoznamu zákazníkov – využite zoznamy s informáciami, ktoré vám poskytli zákazníci

Inšpirujte sa odskúšanými stratégiami

Jedna vec je dozvedieť sa, ako remarketing funguje teoreticky, no druhá je navrhnúť správnu stratégiu, aby bol pre váš biznis benefitom. Mysleli sme na vás aj v tomto ohľade a pripravili sme pre vás dva blogy, v ktorých si môžete prečítať o niektorých osvedčených remarketingových stratégiách:

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.