Responzívne reklamy vo vyhľadávaní dostali nový formát

Až tri nadpisy a väčší rozsah pre popis! Responzívne textové reklamy dostali koncom septembra 2018 nový formát. Pozrite sa s nami, čo všetko ponúka.

Responzívne textové reklamy (RSA) sú výsledkom mechanizmu, ktorý kombinuje najúspešnejšie nadpisy a popisy pre reklamu. Ako inzerent môžete vytvoriť až 15 možných nadpisov a 4 popisy, z ktorých následne Google vytvorí najlepšiu kombináciu v reálnom čase a ukáže ju používateľom.

Prečítajte si viac o responzívnych textových reklamách.

Google konštantne pracuje na tom, aby RSA priniesol pre čo najviac jazykov. Okrem toho však pracuje aj na vylepšeniach pre tie už dostupné. Najnovšie budú tieto reklamy zložené až z troch nadpisov.

Pribudol taktiež ďalší popis a viac znakov. Namiesto pôvodných 80, bude Google teraz využívať až dva popisy, pričom každý môže mať namiesto pôvodných 80 až 90 znakov.

Majitelia s účtom v inom jazyku nemusia smútiť

RSA boli počas minulého leta iba v testovacej BETA verzii. Odvtedy ich začali postupne spúšťať pre rôzne jazyky. Momentálne sú tieto reklamy dostupné pre anglické, francúzske, nemecké a španielske účty.

Aj napriek tomu, že Google verí, že RSA budú čoskoro dostupné pre všetky jazyky, tento proces ešte zaberie nejaký ten čas. Preto sú tieto benefity – viac nadpisov, druhý a rozšírený popis – dostupné aj pre štandardné textové reklamy (pôvodne expanded text ads, ETA)!

Štandardné textové reklamy sú dostupné aj pre vás. Využite ich potenciál naplno!

 

BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám pre Google Search. Predstavuje alternatívu ale zároveň aj tzv. must be doplnok ku klasickým Google Shopping ads. Produktové kampane tvorené z data feedu eshopu predstavujú vyše 40% podieľ na ročnom %CTR a zobrazení v Google Search, ktoré vedú k úspešnej transakcii. Jedinečná technológia, inovatívny prístup k tvorbe kľúčových slov a reklám pre každý jeden produkt, skupiny produktov a ich kategórie v eshope robí z tohto nástroja jednotku na svetovom trhu. BlueWinston dneska používa stovky klientov vo viac ako 50 krajinách sveta (zobraziť recenzie od PPC špecialistov a užívateľov). Vďaka BlueWinston.com viete nie len automatizovať tvorbu reklám na vaše produkty, ale takisto automatizovať ich optimalizáciu a manažment vďaka súboru automatických pravidiel a skriptov na bidding, ktoré sa aplikujú neuveriteľne krátkom čase a to už každých 6 hodín!
  • zvýšte predaje až 60%
  • zvýšte ROAS až o +1500%
  • znížte PNO o -40%
  • inzerujte na všetky produkty
  • automatizujte tvorbu a manažment