Search Ads 360: Spravujte veľké kampane efektívne

Reklamy Google prešli v posledných mesiacoch mnohými zmenami. Tie sa netýkajú len zobrazovania reklám, ale taktiež nových užitočných funkcií, či reorganizácie platformy pre inzerciu. Search Ads 360 je výsledkom týchto zmien – nástroj na management kampaní naprieč internetovými vyhľadávačmi.

Agentúry a marketéri spravujúci účty viacerým klientom naprieč internetovými vyhľadávačmi sa dočkali zjednodušenia svojej práce. Vďaka Search Ads 360 môžu využívať prepojené rozhrania rôznych internetových vyhľadávačov, aby spravili kampane ešte efektívnejšími a zároveň ušetrili čas do nich investovaný.

V tomto blogu vám predstavíme, čo Search Ads 360 sú, aké funkcie vám ponúkajú a aké výhody z ich používania získate.

Čo je Search Ads 360?

Search Ads 360 vznikli premenovaním DoubleClick Search. Je to platforma, ktorá agentúram a marketérom pomáha s managementom veľkých kampaní. Umožňuje prístup do reklamných účtov a kampaní naprieč rôznymi vyhľadávaniami na jednom integrovanom mieste.

Vďaka priamemu prepojeniu API rôznych internetových vyhľadávačov môžete spravovať kampane rôznych používateľov z jedného miesta. Zmeny, ktoré vykonáte v Search Ads 360 sa tak automaticky skopírujú do ďalších vyhľadávačov. Viac o tom, ako Search Ads 360 funguje, akým spôsobom získava dáta a metriky, či komunikuje medzi účtami si môžete prečítať tu.

Search Ads 360 ponúka agentúram a marketérom hneď niekoľko užitočných funkcií, ktoré pomáhajú zlepšiť výkon kampaní, zredukovať čas managementom reklám a celkovo zjednodušiť prácu venovanú inzercii. Ako výsledok získate zvýšenú návratnosť investícií (ROI).

Funkcie Search Ads 360

  1. Všetko na jednom mieste

Ako napovedajú aj základné vlastnosti tejto platformy, so Search Ads 360 môžete vytvárať kampane naprieč zjednotenými internetovými vyhľadávačmi. Z jedného miesta tak pohodlne zariadite, že všetky vaše kampane sú aktuálne a majú potrebné rovnaké nastavenia.

  1. Zjednotené prehľady

Pozorujte, ako sa správajú vaše reklamy a kľúčové slová v zjednotených reportoch a získajte tak podrobný prehľad pre lepšie analýzy, rozhodovanie sa a formulovanie stratégií. Zjednotené prehľady vám prinesú informácie naprieč kanálmi a v reálnom čase.

  1. Sledovanie konverzií

Vďaka použitiu Floodlight tagov umožňuje Search Ads 360 sledovať konverzie reklám v obsahovej sieti aj vo vyhľadávaní. Nezapočítava pri tom dvojité konverzie naprieč kanálmi, aby ste získali čo najpresnejšie údaje.

  1. Management inventára

Kampane, reklamy a kľúčové slová vytvoríte jednoducho prostredníctvom feedu s vašimi produktmi. Akákoľvek zmena vo feede (napr. odobratie produktu) sa automaticky prejaví aj vo vašich kampaniach. S funkciou management inventára vytvoríte plán, ktorý bude následne aplikovaný na všetky dáta v použitom feede.

Využívať môžete aj Obchodnícke centrum Google. Search Ads 360 vám z produktov v ňom pomôže vytvoriť relevantné a vysoko cielené kampane.

  1. Inteligentné ponuky a predpovede ponúk

Zbavte sa bremena zložitého nastavovania ponúk. So Search Ads 360 sa môžete spoľahnúť na automatizované ponuky, vychádzajúce z pravidiel, ktoré nastavíte. Vy tak vyberiete len požadovaný cieľ a inteligentné ponuky vám ušetria čas na nastavovaní potrebnej stratégie.

Aby toho nebolo málo, využiť môžete aj predpoveď stratégie ponúk, ktorá vám ukáže odhadované konverzie, obraty, cenu za akvizíciu a ďalšie ciele. Využíva na to historické dáta, aby boli odhady čo najpresnejšie.

  1. Management rozpočtu

S managementom rozpočtu bude pre vás jeho plánovanie ešte jednoduchšie. Na základe cieľov, ktoré chcete dosiahnuť si môžete vytvoriť plán a so zapracovaním historických dát získate predpoveď, čo vám váš budget umožní.

Výhody Search Ads 360

Fungujte v reálnom čase

S najaktuálnejšími dátami môžete reagovať na okolnosti v reálnom čase a prispôsobiť sa tak požiadavkám trhu. Vaše kampane tak budú dostatočne konkurencieschopné.

Vytvárajte prepojené kampane

Zjednotený management kampaní naprieč internetovými vyhľadávačmi vám umožní pozorovať trh z rôznych perspektív. Zistíte, čo ovplyvňuje kampane na rôznych kanáloch a budete tak pripravení efektívne reagovať na rôzne podnety.

Porozumejte správaniu sa zákazníkov

Aby ste porozumeli správaniu sa vašich zákazníkov a mohli tak tvoriť lepšie reklamy pre prilákanie ďalších, Search Ads 360 vám umožní pozorovať všetky aktivity od kliknutia na reklamu až po konverziu, resp. opustenie stránky.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account Manager v BlueWinston. Riešenie problémov našich klientov a telefonovanie s nimi je moja každodenná šálka čaju. Rada sa učím nové veci a taktiež píšem články o marketingových témach.