Textové reklamy vo vyhľadávaní Google

Textové reklamy Google sú skvelým prostriedkom pre priťahovanie potenciálnych zákazníkov. Pokiaľ ich, samozrejme, naformulujete správne. Po ich vytvorení sa reklamy následne zobrazujú vo výsledkoch vyhľadávania Google. Buďto nad nimi, alebo pod nimi.

Ako vlastne textová reklama vyzerá?

Textová reklama Google sa z troch hlavných častí, ktoré sú presne zadefinované svojim rozsahom a funkciou.

Nadpis

Text v nadpise môže byť najdôležitejším. Ak ľudí zaujme, prečítajú si následne aj popis, prípadne prekliknú ďalej na stránku. Mal by obsahovať kľúčové slová používané vo vyhľadávaní Google. Treba sa vyvarovať kľúčových slov s nízkou mierou vyhľadávania (low search volume), pretože tie sú málo vyhľadávané a Google ich nepúšťa do inzercie.

Celkovo má textová reklama až 3 nadpisy, pričom každý má povolenú dĺžku 30 znakov. Sú oddelené zvislou čiarou „|“ a môžu sa zobrazovať rôzne podľa používaného zariadenia.

Viditeľná URL

URL, obvykle zelenej farby, zobrazuje adresu vášho webu. Pozostáva z domény vašej cieľovej URL (adresa, kam sa užívateľ dostane kliknutím na vašu reklamu) a z textu vo voliteľných poliach Cesta. Tieto polia sú súčasťou viditeľnej URL. Vďaka tomuto nastaveniu by mali mať potenciálni zákazníci predstavu, kam budú presmerovaní po rozkliknutí reklamy. Text by mal preto približovať produkt, alebo službu popísanú v reklame.

Príklad: www.priklad.sk/damske_saty/vysivane

Súčasťou polí Cesta sú v tomto prípade damske_saty a vysivane.

Popis

Tento priestor slúži pre najdôležitejšie informácie o produkte alebo službách. Opíšte jeho jedinečné vlastnosti, dôvody prečo by sa oň ľudia mali zaujímať. Môžete ho využiť aj na vyvolanie akcie tým, že naznačíte užívateľom ako by mali konať. Príkladom môžu byť frázy ako „Objednajte teraz.“, „Kliknite pre viac informácií.“, a pod. Vytvoriť môžete až dva popisy, pričom každý z nich môže mať 90 znakov.

Ak chcete zaujať čo najviac ľudí, je potrebné staviť na dobrú a premyslenú textovú reklamu. O praktikách, ktoré vám ju pomôžu vytvoriť sme nedávno písali. Inšpirujte sa tu: http://blog.bluewinston.com/create-decent-text-ads-google-search/.  

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.