Ušetrite čas pri tvorbe reklám s týmito efektívnymi postupmi

Nikto z nás nechce tráviť celé dni tvorbou reklám. No pri hľadaní správnych nastavení pre čo najlepší výkon vašej reklamy to niekedy môže byť problém… Či už s inzerciou v Google Ads iba začínate, alebo už máte skúsenosti, pripravili sme pre vás tipy a triky, vďaka ktorým už nad tvorbou reklám nebudete musieť tráviť toľko času.

1. Automatizujte

Trh ecommerce neustále rastie a automatizácia v tomto priestore sa stáva nevyhnutnou a kľúčovou. Automatizáciu silno prízvukuje aj Google. Na konferencii Google Marketing Live 2019 zaznela informácia, že v nasledujúcich rokoch môže zaniknúť až 30% agentúr v dôsledku zanedbania automatizácie svojich procesov.

Ako môžete automatizovať svoju inzerciu?

Priamo v Google Ads môžete využit napríklad Inteligentné kampane v Nákupoch alebo Inteligentné ponuky.

Inteligentné kampane v Nákupoch vás v porovnaní s klasickými reklamami v Nákupoch odbremenia od nastavovania priorít a stratégií. S využitím dynamického marketingu sa môžete navyše opätovne pripomenúť zákazníkom, ktorí nedokončili konverziu.

Inteligentné ponuky využívajú strojové učenie, aby ponúkli vhodnú cenu za vaše reklamy. Nastavte cieľ, ktorý chcete dosiahnuť a inteligentné ponuky sa postarajú o zvyšok.

Okrem toho môžete využívať aj nástroje tretích strán, ako napríklad našu aplikáciu BlueWinston.com. Jedná sa o plne automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám, ktoré by v mnohých prípadoch ani nebolo možné manuálne vytvoriť. Prečítajte si dôvody, pre ktoré sa oplatí dať BlueWinston.com šancu

2. Vyskúšajte návrhy reklám

Ku vyššie spomenutej automatizácii spustil Google v roku 2018 návrhy reklám. Jedná sa o reklamy zostavované strojovým učením, ktoré budú rotovať s vami vytvorenými reklamami, aby doručili potenciálnym zákazníkom čo najoptimálnejšiu správu. Návrhy sú tvorené na základe reklám, ktoré ste vy už vytvorili.

Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť o návrhoch reklám, v našom staršom blogu. 

3. Používajte automatické pravidlá

Automatické pravidlá, alebo skripty, za vás vykonávajú určité operácie – napríklad nastavujú kľúčové slová ako negatívne, opravujú text vašich reklám… Na internete je ich k dohľadaniu mnoho. Môžete ich použiť, alebo sa nimi inšpirovať pri tvorbe vlastných, ktoré potrebujete pre uľahčenie vašej roboty.

4. Vytvorte zoznam negatívnych kľúčových slov a vylúčených umiestnení reklamy

Nastavením negatívnych kľúčových slov zabezpečíte, že sa vaše reklamy nebudú zobrazovať pri nevhodných dopytoch. Nemusíte ich pritom nastavovať pre každú reklamu zvlášť. Vytvorte si zoznamy kľúčových slov a používajte ich naprieč reklamami a kampaňami vo vašom účte.

Na podobnom princípe fungujú aj vylúčené umiestnenia reklamy. Nastavte URL alebo YouTube kanály, na ktorých nechcete zobrazovať vašu reklamu. Predídete tak tomu, že sa vaša značka bude zobrazovať na miestach, ktoré pre váš biznis nie sú dôležité alebo nesúhlasíte s ich obsahom. Nastavenia môžete rovnako aplikovať naprieč reklamami a kampaňami vo vašom účte, vďaka čomu ušetríte čas.

5. Vyberte správne reporty a nastavte ich zobrazovanie

Vo vašom Google Ads účte máte možnosť vizualizovať prehľady (reporty), ktoré vám poskytujú dôležité informácie o výkone vašich reklám, či kľúčových slov. Nastavte si ich tak, aby vám zobrazovali iba údaje, ktoré sú potrebné pre dosahovanie vašich cieľov. Nebudete tak musieť tráviť zbytočne veľa času analyzovaním nepotrebných dát.

Keď si osvojíte tieto postupy, tvorba reklám vám bude zaberať omnoho menej času, než dnes. Platí však, že úspora času je najmä výsledkom skúseností a hľadaním optimálnych nastavení pre vaše reklamy. Keď sa v prostredí Google Ads zorientujete a objavíte všetky jeho možnosti, o ktorých pravidelne informujeme v našich blogoch, práca bude omnoho jednoduchšia a menej časovo náročná.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.