Ušetrite peniaze s Google Ads s týmito jednoduchými trikmi

Cieľom každého inzerenta je, aby zárobky z inzercie prevyšovali investíciu do nej. Preto nestačí, že na svoj e-shop prilákate ľudí, ak tak či onak odídu bez nákupu. Zaplatíte síce cenu za preklik, no tá sa vám nevráti. Zbytočné vyhadzovanie peňazí, však? Pripravili sme pre vás niekoľko možností, ako tomu predísť.

Pokiaľ s online inzerciou iba začínate a nedáte si záležať na všetkých potrebných nastaveniach, môže sa jednoducho stať, že budete vyhadzovať peniaze do vzduchu. Môže ísť iba o banálne chyby, no aj tie môžu vyčerpať váš rozpočet bez toho, aby sa vám vrátil na konverziách. Nočná mora každého online predajcu… Aby ste tejto situácii predišli, spísali sme sedem trikov, s ktorými dosiahnete lepšie cielenie vašej reklamy a teda aj väčšiu pravdepodobnosť pre konverzie:

  1. Zorganizujte si svoj Google Ads účet

Organizovaná štruktúra vášho Google Ads účtu môže byť prvým krokom ku šetreniu vášho budgetu. Môže sa zdať, že tieto dve veci spolu nesúvisia, no my vás presvedčíme o opaku.

Čím organizovanejší je váš účet, tým jednoduchšie je pre vás zoskupovať podobné reklamy a vytvárať reklamné skupiny na základe spoločných kľúčových slov. Tie môžete následne spoločne upravovať, čo vám šetrí čas. Nevytvárajte iba jednu reklamnú skupinu pre všetky reklamy – veľmi pravdepodobne sa totiž nezhodujú v kľúčových slovách a nebudete môcť rozdeliť ponuky pre rôzne kľúčové slová na základe ich výkonu.

Pri tvorbe reklamných skupín je najjednoduchšie inšpirovať sa v kategóriách, ako máte usporiadané produkty vo vašom e-shope.

  1. Vytvorte lepší text pre vašu reklamu

Text reklamy je ako vaša online vizitka. Je to prvý kontakt s vašim potenciálnym zákazníkom. Musí v ňom preto zarezonovať a osloviť ho, ideálne tak, aby na reklamu klikol a vo vašom e-shope nakúpil. Pokiaľ je vaša reklama nudná a nezaujímavá, pravdepodobne sa to nestane. Reklamný text by mal obsahovať stručné predstavenie produktu, jeho kvality, ale zároveň kvality a jedinečnosť vášho e-shopu, aby ste sa odlíšili od konkurencie. S potenciálnym zákazníkom môžete interagovať napríklad použitím CTA fráz, ktorými ho vyzvete ku akcii.

Dobrý text reklamy zvyšuje mieru prekliku a zároveň Skóre kvality, ktoré ďalej ovplyvňuje zobrazovanie a pozíciu reklamy.

Trápite sa s vytvorením dobrého reklamného textu? Prečítajte si naše tipy, ktorými ho môžete zlepšiť.

  1. Využite nastavenia lokality a času

Míňanie peňazí pre inzerciu v lokalitách, kde nemáte možnosť odosielať vaše produkty, či poskytovať vaše služby je bezpochýb zbytočné. Rovnako ako zobrazovanie reklamy v časoch, kedy sa vaša cieľová skupina neaktívna.

Pri cielení na lokalitu berte do úvahy to, kde sa nachádzajú vaši zákazníci a aké kľúčové slová sú v tej lokalite vyhľadávané. Tieto informácie môžete nájsť na stránke Trendy Google. Okrem toho zvážte využitie vylúčenia niektorých lokalít, podobne ako pri určovaní negatívnych kľúčových slov.

Pri časovom rozvrhu je samozrejmé, že vaša cieľová skupina nie je aktívna celý deň a vaša reklama sa taktiež nemusí zobrazovať celý deň. Nastavte si harmonogram podľa štatistík o aktivite vašich potenciálnych zákazníkov. V slabších častiach dňa môže byť reklama pozastavená, alebo bežať pri nižšej ponuke.

  1. Nespoliehajte sa na voľnú zhodu

Pre kľúčové slová, na ktoré inzerujete, vám Google umožní nastaviť typ zhody, pri ktorom sa má spustiť vaša reklama. Existujú celkovo štyri typy, ktoré môžete navyše ohraničiť negatívnymi kľúčovými slovami. Voľná zhoda je predvolený a najflexibilneší typ. Môže však zobrazovať vašu reklamu v prípadoch, kedy to naozaj nie je potrebné, čím prispeje ku mrhaniu vášho rozpočtu. Navyše, niektoré z týchto prípadov môžu byť oveľa drahšie, než je základné kľúčové slovo, na ktoré inzerujete.

  1. Použite reklamné rozšírenia

Reklamné rozšírenia sú interaktívne prvky reklamy, ktoré vám pomôžu odlíšiť sa od konkurencie a zatraktívniť tak vašu reklamu. Umožnite potenciálnym zákazníkom zavolať vám, či nájsť vás na mape… Existuje množstvo rozšírení v závislosti na tom, aký je váš cieľ a čo chcete reklamou dosiahnuť. Prečítajte si náš prehľad o reklamných rozšíreniach.

  1. Ak ste tak ešte neurobili – začnite s remarketingom

Pokiaľ s Google Ads len začínate, remarketing je funkcia, ktorá vám v inzercii nesmierne pomôže. Malý útržok kódu, ktorý umiestnite na rôzne stránky vo vašom e-shope a systém za vás zozbiera informácie o ľuďoch, ktorí váš e-shop navštívili. Môžete tak opätovne osloviť zákazníkov, ktorí síce prišli, no nič nenakúpili.

Vy ich potom môžete prenasledovať vašou reklamou a pripomínať im, aby nákup dokončili, alebo sa vrátili a zakúpili si niečo ďalšie. Samozrejme, vo vami povolených hraniciach.

Ovládnite remarketing s osvedčenými stratégiami

  1. Testujte a prispôsobujte

Tvorba reklám je z veľkej časti o testovaní a optimalizácii. Všímajte si na základe rôznych štatistík a reportov, čo na používateľov pôsobí. Kedy viac klikali na reklamu? Viedli tieto kliky ku konverzii? Aké vyhľadávacie dopyty reklamu naštartovali? Na základe zistení prispôsobujte vaše reklamy overeným praktikám.

A/B testovanie je jedna z možností. Experimentujte s dvomi variantami. Vytvorte dve rôzne reklamy pre jeden produkt (pokojne s odstupom času) a porovnajte, ktorá mala lepší výkon.

Na úspech vašej reklamy pôsobí nespočetné množstvo vplyvov a neexistuje jednoznačný návod, ktorý vám zaručí obrovské množstvo konverzií. Ak sa zameriate na oblasti predstavené v tomto blogu, môžu vám slúžiť ako dobrý odrazový mostík pre tvorbu prvých reklám, či základnú optimalizáciu tých, ktoré majú horší výkon.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.