Vedeli ste, že na Google môžete inzerovať zadarmo?

Nedávno v našom článku sme vás informovali, že na Slovensku od 7.5 2020 je možné inzerovať vaše produkty cez Platformy Googlu úplne zdarma.

Vzhľadom na aktuálne ťažšiu situáciu pre menšie eshopy sa Google rozhodol pomôcť tým, že na karte Nákupy (Google Shopping tab) sa zobrazia vaše produkty a pritom nebudete platiť za prekliky.

Pre majiteľov eshopov táto zmena znamená, že môžu bezplatne inzerovať svoje produkty pre ľudí, ktorí každý deň vyhľadávajú v Google vyhľadávaní. Pre nakupujúcich to znamená viac produktov z viacerých obchodov.

V prípade, že eshop už inzeruje svoje produkty cez Reklamy v Nákupoch (Google Shopping), tak sa mu táto možnosť aktivuje automaticky.

Máte Merchant, ale zatiaľ neinzerujete cez Google Shopping?

Na to, aby ste mohli bezplatne inzerovať cez Google Shopping tab potrebujete mať nahratý XML feed v Google Merchant Center. Feed si môžete nahrať do Merchantu v časti Produkty > Zdroje > veľké modré tlačidlo.

Merchant shooping ads

Ako nastaviť zdarma inzerovanie?

  • Sekcia PRODUKTY > ZDROJE >  klik na názov XML feedu

  •  Kliknite na NASTAVENIA > KRAJINA – zvolíte vhodnú krajinu

  •   Upravte cieľové destinácie  PLATFORMY Googlu > Uložiť

Po aktualizácií dát zo strany Googlu budete mať zdarma prekliky na vaše produkty z tabu Nákupy.

Nemáte Google Merchant a chceli by ste Google Shopping kampane?

Cez náš tool Blue Winston vám zdarma a jednoducho vytvoríme váš účet Google Merchant. Stačí nám poslať váš bežný XML feed, z ktorého vám pripravíme feed pre Merchant, prípadne si ho môžete vytvoriť pokojne aj sami. Produkty sa nahrajú cez API do Merchantu a budú sa aktualizovať z vášho bežného XML feedu.

Priamo v našom nástroji dokážete zamerať kampaň priamo len pre Surfacess on Google. Môžete tak urobiť či už chcete inzerovať zadarmo alebo zlepšiť efektívnosť už bežiacich kampaní.

Ako nastaviť inzerciu zdarma v nástroji BlueWinston?

Je to veľmi jednoduché. Už za pár klikov je možné prepojiť váš Merchant účet s účtom BlueWinston. Potom stačí pár základných nastavení a hotovo, inzerujete zdarma v Surfaces Across Google.

1. Registrujte sa alebo sa prihláste do BlueWinston nástroja. 
2. V menu kliknite na Feeds > Google Merchant feeds

3. Zobrazí sa vám tabulka so žiadosťou o prístup do Merchant účtu. Tento prístup je potrebný pre to, aby sa odosielali dáta z BlueWinston do Google Merchant.

4. Nástroj sa vás spýta, či chcete stiahnuť produkty, ktoré už máte v Merchante, alebo či chcete nahrať produkty na novo priamo z BlueWinstonu.

5. Kliknite na “Merchant Center Login”.

6. Vyberte si účet v ktorom máte vytvorený Merchant Center.

7. Kliknite na tlačidlo “Allow” alebo “Povoliť”.

8. Hotovo, váš Merchant účet je prepojený s BlueWinston-om. Kliknite na tlačidlo “Start”.

Takto jednoducho ste si prepojili všetko potrebné na to, aby ste začali inzerovať v Surfacess Across Google úplne zdarma. Medzi ďalšie kroky patrí nastavenie produktového feedu, ktorý bude slúžiť na inzerciu.

1. Klikite na ozubené koliesko a zvolte možnosť “Create new feed”.

2. Vyplnte všetky potrebné položky. Môžete si všimnúť možnosť zaškrtnutia, v akej destinácií budete inzerovať.

3. Vyplnte všetky potrebné políčka podľa Vášho XML feedu. Odporúčame Vám zaškrtnúť “Use ads redirect attribute” vďaka ktorému sa budú vaše reklamy zobrazovať vo všetkých sieťach Google, ako je Google Search, Gmail a YouTube.

4. V tejto časti potrebujete vyplniť produktové kategórie. Vyplnte podľa svojho XML feedu.

5. V časti “Additional tag assignment” môžete nastaviť ďalšie tagy, ako je Sale price, Condition, Age group, Gender, Shipping.

6. Máte možnosť zvolenia Google Product Category Taxonomy, ktorá Vám môže pomôcť s výkonom Vašich Shoppingových kampaní.

7. Ako posledný krok môžete pridať “custom labels”. Táto možnosť je úplne na vás.

8. Hotovo! Všetko je pripravené a vaša inzercia v Surfacess Across Google práve začala.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account Manager and Content Creator v spoločnosti BlueWinston. Zaujímam sa o online marketing, dizajn, SEO a webové stránky.