Vylúčenia publík, ktoré by ste mali vyskúšať

Okrem toho, že vašu reklamu môžete cieliť na konkrétne publiká, môžete aj vylúčiť tie, ktoré pre váš biznis nie sú relevantné. Docielite tak, že vaša reklama sa bude zobrazovať iba takým ľuďom, u ktorých je vysoká pravdepodobnosť, že na reklamu kliknú a dokončia konverziu.

Publiká sú spôsob pre vytváranie segmentov, na ktoré budete chcieť neskôr cieliť vašu reklamu alebo ponúkať ceny. Netreba však nad nimi rozmýšľať ako iba nad možnosťami cielenia.

Rovnako ako pri kľúčových slovách, aj v rámci zacielenia na publiká môžete pri niektorých typoch kampaní konkrétne publiká vylúčiť. To, aké publiká sa rozhodnete vylúčiť záleží len od vašej stratégie. Vybrali sme pre vás zopár, ktoré by ste však mohli zvážiť.

  1. Vylúčte zákazníkov, ktorí už konvertovali

Pre niektoré biznisy stačí jedna konverzia. Predstavte si, že predávate autá. Cieliť reklamu nového auta na človeka, ktorý si už auto kúpil vám nijako nepomôže, iba zbytočne vyhodíte peniaze do vzduchu.

Zamyslite sa, či existuje potenciál, aby vaši zákazníci konvertovali opäť.

  1. Používatelia aplikácií

Pokiaľ máte webstránku a zároveň s ňou aj aplikáciu, cez ktorú môžu ľudia nakupovať vaše produkty alebo služby, mohlo sa stať, že ste pre ňu nenastavili Google Analytics. To znamená, že vašu reklamu cielite aj na ľudí, ktorí už môžu byť vašimi zákazníkmi práve cez aplikáciu – a to je zbytočné.

  1. Využite vyhľadávanie na webe

Vylúčenia publík môžete nastaviť aj na základe takých „maličkostí“ ako je vyhľadávanie na vašom webe. Z tohto vyhľadávania viete zistiť, čo ľudí vo vašom e-shope zaujíma.

Niektoré dopyty však môžu byť čisto technické – napríklad „zabudnuté heslo“. V takom prípade sa jedná o ľudí, ktorí už vo vašom e-shope majú účet, no hľadajú spôsob akým si obnoviť heslo. Na týchto používateľov veľmi pravdepodobne nepotrebujete cieliť reklamy o vašom e-shope, keďže ho už poznajú.

Ako ho nastaviť?? Pri vytváraní nového publika vyberte „Podmienky“ a použite filter „Vyhľadávacie dopyty“.

  1. Vylúčte konkrétne udalosti vo vašom e-shope

Globálna značka webuvám umožňuje sledovať rôzne udalosti, ktoré sa vo vašom e-shope dejú. Obvykle ho používame napríklad na počítanie konverzií, alebo spúšťanie remarketingu.

Nie sú to však jediné udalosti, kedy ju môžete využiť. Ak sa vaši zákazníci musia pred konverziou vo vašom e-shope prihlásiť do svojho účtu, môže byť aj toto akcia, kvôli ktorej na nich nepotrebujete cieliť ďalšiu reklamu.

Porozmýšľajte nad všetkými udalosťami, ktoré vedia takto zadefinovať správanie vašich zákazníkov a pomôcť vám teda v lepšom cielení vašej reklamy. Vylúčením konkrétnych publík predídete zbytočnému zobrazovaniu vašich správ ľuďom, u ktorých nie je potenciál pre konverziu a ktorí by vás len zbytočne obrali o peniaze za prázdne kliky.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Konzultant pre online obchod a marketing. Držiteľ všetkých certifikácií Google Ads. Account Manager pre BlueWinston a Shopping in EU. CSS hrdina. Gamer.