Využite až 20% zľavu na reklamy v Nákupoch s partnerom Google Shopping CSS

Využite až 20% zľavu na Google reklamy v Nákupoch vďaka jedinečnému CSS partnerovi Shoppingin.eu. Ak pri tvorbe Shopping Ads prepnete Google Merchant z Google CSS na partnerský CSS, na svojich reklamách ušetríte. Bez akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Vďaka Shoppingin.eu môžu už aj slovenskí a českí (aj z 19 ďalších krajín Európskeho ekonomického priestoru) predajcovia využiť až 20% zľavu z inzercie v Nákupoch. Znamená to, že buď za rovnakú cenu získate ešte viac klikov na vašu reklamu, alebo náklady ušetríte. Ak teda dnes platíte 1€, zachovanie aktuálnych výsledkov vás bude stáť 80 centov.

Čo je Google CSS Program?

Google bol v roku 2017 pokutovaný Európskou komisiou za monopolné správanie sa na trhu, znevýhodňujúce porovnávače cien. Aj preto sa spoločnosť rozhodla prísť s novým CSS programom, ktorý umožňuje porovnávačom cien používať nižšiu cenu za klik pre ich zákazníkov, aby mohli konkurovať Google Shopping CSS. Okrem toho, že porovnávač cien musí poskytnúť priestor na zobrazenie vašich produktov, môže vám aj poskytnúť až 20% zľavu na cenu za klik v reklamách v Nákupoch.

Žiadna zmena v organizácii účtov

Využívanie zľavy nevyžaduje žiadnu zmenu v systéme fungovania účtu. Neplatíte CSS partnerovi, ale Google Ads vám stále strhávajú sumu z vašej kreditnej či debetnej karty a aplikujú pri tom zľavu, na ktorú máte nárok. So Shopping in EU sa nemusíte obávať ani obmedzení v tom, koľko toho môžete denne preinzerovať.

Ako môžete túto zľavu využiť?

Jediné čo sa teda zmení je výkon vašich reklám pri ponechaní aktuálnej investície do nich. Pýtate sa ako?

  1. Zvýšte obraty

V prípade, že máte dokonalú návratnosť investícií (ROI), môžete ponechať aktuálne nastavenie ponúk a zvýšiť tak vaše obraty. Počty zobrazení a kliknutí začnú po chvíli narastať. Ak ponecháte rovnaké investície do vašich reklám, teda ako príklad 1€, tak je dopad zľavy rovnaký, ako keby ste navýšili vaše ponuky o 25%.

Ak by ste chceli svoje ponuky navýšiť, vaša reklama sa bude v reakcii na to zobrazovať ešte viac, no už to nemusí byť na úplne relevantné vyhľadávacie dopyty a teda sa to nemusí odrážať aj na klikoch (vedie to ku nižšej miere prekliku (CTR)).

  1. Zvýšte zisky

Môžete sa však taktiež rozhodnúť pre stratégiu ponechania aktuálneho výkonu pri znížení investícií o 10 – 20%. Vaša reklama sa tak bude zobrazovať pre relevantnejšie vyhľadávacie dopyty, čo povedie ku vyššej ziskovosti.

Odporúčame začínať touto stratégiou – zachovať objem a zvýšiť ziskovosť. Až po odpozorovaní prvých výsledkov následne prejdite na stratégiu 1.

Hlavné dôvody, prečo si zvoliť Shopping in EU

Pokiaľ sa rozhodnete využiť až 20% zľavu na vašu inzerciu v Nákupoch, Shopping in EU vám ponúka hneď niekoľko výhod:

Niektorí partneri si pýtajú percentuálny podiel, iní fixný poplatok… Vďaka Shopping in EU môžete využívať zľavu až 20% úplne zdarma udelením primary linku do vášho Google Ads účtu. Stopercentná nezávislosť je garantovaná a využívanie služieb je možné kedykoľvek zrušiť. Neexistuje žiada výpovedná lehota.

Využívaním zľavy a udelením primary linku do vášho Google Ads účtu si nevšimnete žiadnu zmenu v systéme fungovania vášho účtu. Zmení sa len výkon vašich reklám. Zároveň budú vaše produkty zaradené do porovnávača cien shoppingin.eu.

V prípade, že vás ponuka zaujala, no zatiaľ ešte neinzerujete prostredníctvom Google Shopping, nevadí! S našou 24/7 podporou vám pomôžeme zriadiť potrebné účty pre inzerciu a náš nástroj BlueWinston vám pripraví plne automatizované kampane v Nákupoch Google, aby ste hneď mohli začať profitovať.

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: