Zákazníci, ktorí si nič nekúpili? Pripomeňte sa im remarketinovými kampaňami!

Remarketingové reklamy majú v súčasnosti veľký význam. Navštevuje váš web mnoho ľudí, no stane sa, že svoju návštevu nepremenia v konverziu – nákup produktu? Skúste im pripomenúť, ktorý produkt si pozerali a presvedčte ich, aby si ho kúpili! Google Ads na vás mysleli aj v tomto smere a vytvorili preto koncept dynamického remarketingu.

Vďaka dynamickému remarketingu sa bude vašim potenciálnym zákazníkom zobrazovať reklama produktu, o ktorý prejavili záujem. V tomto článku vám vysvetlíme, ako postupovať pri nastavovaní remarketingovej kampane.

Čo potrebujete pre klasické remarketingové reklamy?

  • Prepojte váš účet s účtom Google Merchant Center.
  • Vytvorte si hodnoty vlastných parametrov pre Správcu značiek. Ako ich získate? Napríklad cez súbory cookie prvej strany, z dátovej vrstvy, alebo vlastného JavaScript kódu.
  • Tieto hodnoty následne vložte do remarketingového tagu v Správcovi značiek.
  • Určite spúšťače, ktoré aktivujú tento tag. Tie informujú Správcu značiek, kedy má spúšťať jednotlivé indikátory tohto tagu.
  • Vďaka režimu ukážky Správcu značiek môžete tieto nastavenia efektívne otestovať.
  • Napokon nastavenia zaveďte.

Ku vytvoreniu remarketingového tagu môžete pristúpiť dvomi spôsobmi a to buď vytvorením jednej inštancie remarketingového tagu pre každý krok konverzného lievika alebo vytvorenie jednej inštancie remarketingového tagu pre celý web.

Pridajte dynamické vyhľadávanie zákazníkov

Dnes sa už nemusíte báť, že remarketingová kampaň priláka späť iba starých zákazníkov. Systém pre dynamické vyhľadávanie zákazníkov dáva dokopy informácie od užívateľa spolu s informáciami o produkte tak, aby ukázal správny produkt v správny čas pre zákazníkov, ktorí síce navštívili vašu stránku, ale nič si z nej neobjedali.

Ako postupovať?

  • V prvom rade potrebujete vytvoriť informačný kanál produktov, ktoré na eshope ponúkate, spolu s ich detailmi. Z týchto detailov bude následne systém vyberať pri stavaní dynamických reklám.
  • Tag s vlastnými nastavenými parametrami musíte pridať na každú stránku eshopu. Tým pridáte zákazníkov na remarketingové zoznamy s identifikátormi produktov, ktoré si pozerali.
  • Vytvorte responzívne reklamy.
  • Napokon v ďalších nastaveniach kampane ju priraďte ku príslušnému informačnému kanálu.

Zacieľte úplne presne…

…vďaka dynamickému vyhľadávaniu zákazníkov. Keď systém zistí, čo potenciálny zákazník vyhľadáva, snaží sa pospájať jeho charakteristiky s konkrétnym produktom vo vašom feede. Systém teda prihliada na detaily, z ktorých vyhodnocuje relevanciu, aby sa vždy zobrazila tá správna reklama.

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.