Ako nastaviť nový Google Ads účet: Ultimátny návod

1. Ako vytvoriť Google Ads (Reklamy Google) účet

Reklamy Google je systém pre online inzerciu produktov a služieb. Predtým než začnete, je potrebné vlastniť Gmail účet. Pokiaľ ho ešte nemáte, zaregistrujte sa tu.

1. Na stránke Reklamy Google, kliknite na modré tlačítko „Začať„.  Ako sme už spomínali, musíte mať založený účet Gmail.

Reklamy Google Registrácia

2. Vyberte jednu z možností. Je úplne na vás, aký cieľ si vyberiete pre svoju budúcu kampaň. Taktiež, pokiaľ chcete vytvoriť účet bez kampane, kliknite na modrý text pod obrázkami.

Reklamy Google Cieľ Kampane

3. Po tom, čo si vyberiete jednu z možností, ukáže sa vám ďalšie okno. Znovu, je úplne na vás akú možnosť si vyberiete.

Reklamy Google Typ kampane

4. Ďalšie okno, ktoré sa vám zobrazí sa pýta na váš cieľ.  Vyberte jednu z možností a kliknite na „Pokračovať„. Ak sa vás budú pýtať na webovú adresu, tak aj tú treba vyplniť. Okrem iného, treba vyplniť informácie ako časová zóna, krajina a mena.

Ak vyplníte všetko, čo máte, privíta vás menu v Google Nákupoch. Ak však neviete, ako si nastaviť prvú kampaň, kliknite na možnosť „vytvoriť účet bez kampane“ ako sme spomínali vyššie.

Takto sme dokázali rýchlo vytvoriť  účet Reklamy Google a vy ste len krok od vytvorenia svojej prvej reklamnej kampane pre svoje služby a produkty. Kvôli lepšej efektívnosti však musíte najprv vytvoriť účet v službe Google Analytics.

2. Ako nastaviť spôsob platby v Google Ads účte

Spôsoby platby dostupné pre váš účet budú závisieť od vašej krajiny a meny. Bez správnych možností fakturácie nemôžete využívať všetky výhody, ktoré ponúkajú reklamy Google. V tejto príručke vám ukážeme, ako ich nastaviť.

1. Prihláste sa do vášho Google Ads účtu.

2. Kliknite na ikonku nastavenia, potom na „Nastavenie fakturácie„.

Nastavenia platieb Google Ads

3. Teraz potrebujete nastaviť platby. Vyberte vašu krajinu a menu. Google Ads nastavenie platieb, krajina a mena

4. V ďalších krokoch, potrebujete vyplniť všetky potrebné údaje ako spôsob platby, automatizovaná alebo manuálna platba atď.

3. Ako vytvoriť Google Analytics účet a kde nájsť Tracking ID (Kód sledovania, sledovacie ID)

 • 1. Môžete sa zaregistrovať/prihlásiť do Google Analytics pomocou vášho Google (Gmail) účtu alebo sa zaregistrovať s novým e-mailom. Odporúča sa však, aby ste použili rovnaký e-mail ako pre Reklamy Google.2. Akonáhle si vytvoríte účet, ako prvé potrebujete nastaviť vlastníctvo. To znamená, pridanie webovej adresy, kde ponúkate vaše služby a produkty. Toto všetko nastavíte v sekcii „Správca“.Google Analytics Správca3. Pre ďalšie nastavenia, kliknite na „Nastavenia vlastníctva„.Google Analytics Správca - Nastavenie vlastníctva

  4. Akonáhle sa nachádzate v nastaveniach, vyplňte všetky potrebné informácie ako „Meno vlastníctva“ a „url„. Na základe vášho vlastníctva, získate svoje sledovacie ID ktoré je špecifické pre každú stránku. Tento kód je potrebný pridať na váš web obchodu na zber informácií, z ktorých sa budú vytvárať správy napríklad o návštevnosti. Môžete si prezrieť detailnejšie inštrukcie na oficiálnej Google Analytics stránke.

  Google Analytics Identifikátor Sledovania

  5. Ďalším základným krokom skôr, ako začnete používať službu, je nastavenie zobrazení prehľadov. Zobrazenia vám umožňujú presne vytvárať potrebné prehľady. Mnoho z nich môžete nastaviť tak, ako chcete a prispôsobiť ich tak, aby zobrazovali konkrétne údaje relevantné pre vás. Jedným z takýchto nastavení je napríklad filtrovanie vašej osobnej IP adresy, aby sa zabránilo započítaniu. Predpokladáme, že nechcete, aby bola vaša aktivita zahrnutá do celkovej správy.

  Google Analytics Nastavenie Filtrov

  Ako aj Nákupy Google, môžete zdieľať svoj účet s ostatnými bez toho aby ste im poskytli svoje heslo. Môžete to nájsť v správe užívateľov v „správcovskej“ sekcii. Viete ich pozvať pomocou e-mailu a keď potvrdia vašu pozvánku, získajú prístup.

  Google Analytics exitujú aj ako aplikácia, ktorú si môžete stiahnuť a mať tak svoje prehľady stále poruke. O aktivite môžete byť informovaní aj prostredníctvom e-mailu. Stačí si nastaviť vlastné upozornenia v sekcii „Správca“.

  Pre pokročilé nastavenia Google Analytics (najmä zobrazení prehľadov) sme vytvorili krátkeho sprievodcu všetkými funkciami, ktoré v službe môžete využívať:

4. Google Analytics transaction pixel pre váš e-shop (ecommerce tracking) + Global Site Tag (Globálna značka webu)

Po tom, čo sme vám ukázali, kde nájsť svoje sledovacie ID, je čas na to aby sme vám ukázali, kde nájdete Global Site Tag (Globálnu žnačku webu)

1. Otvorte si váš Google Analytics účet.

2. V ľavom menu, kliknite na „Správca„.

Google Analytics Správca

3. Po tom, čo budete v menu, nájdite a kliknite na „Nastavenia vlastníctva„.

Google Analytics Nastavenie Vlastníctva

4. V „Nastavení vlastníctva“ po ľavej strane nájdite „Informácie o sledovaní“ a následne kliknite na „Kód sledovania„.

Google Analytics Kód Sledovania

5. Tuto nájdete vašu Globálnu značku webu.

Globálna Značka Webu

6. Toto je vaša Globálna značka webu (Global Site tag = gtag.js) kód sledovania pre vaše vlastníctvo. Skopírujte a prilepte tento kód ako prvý do <HEAD> hlavičky pre každý web, ktorý chcete sledovať. Ak už na svojej stránke máte globálnu značku webu, jednoducho pridajte konfiguračný riadok z úryvku nižšie do svojej existujúcej globálnej značky stránok.

5. Ako prepojiť Google Ads a Google Analytics účty

Komplexný prehľad o výkonnosti vašich reklám a aktivite návštevníkov na vašej stránke môže znieť ako potrebná, no časovo náročná úloha. Stačí však pár klikov, ktorými prepojíte vytvorené účty v službách Google a tie sa postarajú o štatistiky za vás.

1. Prihláste sa do vášho Google Ads účtu.

2. Kliknite na „Nástroje a nastavenia„, potom nájdite „Prepojené účty„.

Google Analytics Nastavenia

3. Akonáhle ste klikli na „Prepojené účty“ nájdite Google Analytics a kliknite na „Podrobnosti„.

Google Analytics Prepojenie Účtov

4. V tejto časti, vidíte všetky vaše Analytics obchody a vlastníctva. Jednoducho kliknite na „Prepojiť“ a hotovo, účty máte prepojené.

6. Ako vytvoriť Google Merchant účet

Po založení účtov Google Ads (Reklamy Google)  a Google Analytics je potrebné zorganizovať si produkty, ktoré vo vašom e-shope ponúkate. S tým vám pomôže Obchodnícke centrum Google (Google Merchant Centre), v ktorom zhromaždíte informácie o produktoch, ktoré budete následne inzerovať. Pri registrácii použijeme anglické rozhranie a to z dôvodu, že slovenský preklad sa dá nastaviť až po vytvorení účtu.

Nezabudnite na to, že potrebujete SSL certifikát (https://) na vašom e-shope, webových stránkach, aby vám mohol správne fungovať Merchant Účet a Shopping Ads.

1. Kliknite na „Sign in“ na Google Merchant stránke. Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť je vyplniť všetky informácie. Krajinu, kde máte váš obchod a názov obchodu.

Merchant Center Registration

2. Akceptujte podmienky (Terms and Conditions) a kliknite na „Continue„.

3. Vyberte si program, ktorý vám sedí. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť, kliknite na „Skip for now„.

Merchant Center Programs

4. V tomto kroku máte prehľad o tom, čo ste vyplnili. Prosím nezabudnite si prečítať či váš obchod dodržiava všetky pravidlá Google Merchant. Po tom, kliknite na „Create account„.

Merchant Center Review Your Summary

5.Účet máte úspešne vytvorený. Nájdete tu svoje Merchant ID. Treba však doplniť všetky informácie o vašom biznise. Kliknite na nastavenia a potom na „Informácie o firme„. Taktiež máte možnosť nahrať vaše logo a farby, ktoré budú reprezentovať váš biznis.

Merchant Center Informácie o firme

6. Aby ste mohli nahrávať informácie o vašich produktoch, musíte mať overenú e-shop webovú adresu. Ak chcete vedieť, ako si overiť webovú adresu, prečítajte si to tu.

Výhoda používania BlueWinston s Google Merchnt Center

BlueWinston.com vám prináša jedinečnú príležitosť, ako z bežného XML product data feedu, ktorý používate pre účely tvorby reklám alebo pre porovnávače cien tovarov, či Facebook, ľahko pretvoriť pre potreby Google Merchant feedu a automaticky bude tieto produkty a ich informácie aktualizovať každých 6 hodín.

Okrem „uskladňovania“ produktov ponúka Obchodnícke centrum Google aj pomocnú ruku pre zlepšenie výsledkov vašej inzercie. V záložke „Príležitosti“ (Opportunities), ktorá sa nachádza v ľavom menu, nájdete odporúčania ako meniť údaje o vašich produktoch, alebo kampaniach tak, aby boli vaše reklamy efektívnejšie.

7. Ako prepojiť Google Merchant a Google Ads účty

Obchodnícke centrum Google (Google Merchant Center) zhromažďuje informácie produktoch, ktoré ponúkate na vašom e-shope. Tieto údaje môžete následne využívať pri tvorbe inzercie a najmä remarketingových kampaniach. Preto je potrebné tieto dva účty prepojiť.

Pre prepojenie týchto účtov, potrebujete jeden Google (Gmail) účet pre obe služby.

1. Prihláste sa do svojho Google Merchant účtu.

2. V nastaveniach, kliknite na „Prepojené účty„.

Merchant Center Nastavenia

3. Teraz môžete vidieť vaše Google Ads ID (Reklamy Google). Jediné, čo stačí je kliknúť na „Prepojiť“ účty alebo v anglickom rozhraní „Link account„.

Link Google Ads And Google Merchant

4. Vaša žiadosť bola odoslaná. Teraz sa prihláste do svojho účtu Google Ads a jednoducho prijmite túto žiadosť. Urobíte to kliknutím na „Nástroje a nastavenia> Prepojené účty“, potom prejdite nadol a kliknite na účet Google Merchant Center – Podrobnosti.

Prepojenie Google Merchant a Google Ads

 

BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na vytváranie textových reklám produktov a Shopping reklám v službách Google. Dnes BlueWinston využívajú stovky klientov vo viac ako 50 krajinách (pozri referencie odborníkov a obchodníkov PPC).
 • zvýšte predaje až 60%
 • zvýšte ROAS až o +1500%
 • znížte PNO o -40%
 • inzerujte na všetky produkty
 • automatizujte tvorbu a manažment