Ako vypočítať ROAS

ROAS cielenie môže byť pre PPC kampane v Google Ads veľmi dôležité. Ide o metriku, ktorá vám povie, či ste ziskový alebo nie.

Cieľom tejto bidingovej stratégie je maximalizovať príjem z reklám, ale zároveň si aj zachovať pôvodný pomer náklad-benefit. V produktových reklamách má každá konverzia inú hodnotu, takže stanovenie jednotného CPA nie je možné. Kvôli rovnakému pomeru náklad-benefit pre všetky produkty v kampani sa odporúča dať do jednej kampane iba produkty s rovnakou maržou. Ako vypočítať ROAS?

ROAS vzorec je: Príjem (úplný zisk z propagácie) / Cena (všetky výdavky na reklamu) = ROAS 

ROAS môže byť prepočítané aj na percentá: ROAS x 100 = ROAS%

******

Ak by ste chceli vedieť ROAS vypočítané z hrubej marže, vzorec pre minimálne odporúčané ROAS je: 100 / marža = ROAS

Ak máte maržu 20%, takto vypočítate ROAS: 100 / 20 = 5

V tomto prípade je ROAS 500%

Ako vidíme, v prípade marže 20% je ROAS 5. Takže každé investované 1€ musí vygenerovať 5-násobný obrat. Ak prinesie viac, jedná sa o zisk, ak menej, o startu. 


Význam cieľovej ROAS stratégie vyžaduje odmeranie konverzií v Google Ads a dosiahnutie aspoň 15 konverzií za posledných 30 dní. Stratégia sa lepšie používa pri vyššom počte konverzií – najmenej 100 konverzií za posledných 30 dní. Podmienka je nemeniť nastavenie kampane a aby mala konzistentný výkon za posledných 30 dní. 

smart-bidding-type-target-roas-calculation-formula

Teraz už môžete použiť cielené ROAS aj v Blue Winston. V časti Nastavenie kampane môžete začať so Smart bidingom s cieľovým ROAS. Ak nemáte dostatok konverzií, nejaký čas počkajte, pokiaľ kampaň nezvýši svoj výkon. Ak AI Inteligentnu ponuku v Google Ads nemôžete použiť, spoľahnúť sa môžete na cieľové CPA v Blue Winstone. Jeho hodnota bude automaticky vypočítaná z hodnoty každého produktu.

Vzorec na minimálne odporúčané ROAS je:      100 / marža = ROAS

Kliknite sem ak sa chcete naučiť viac o typoch automatického bidingu v Google Ads kampaniach. 

AUTOMATIZUJTE PRODUKTOVÉ KAMPANE PRE GOOGLE VYHĽADÁVANIE TERAZ
Od |Kategórie: Ako vytvoriť|Tags: , , |
BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám pre Google Search. Predstavuje alternatívu ale zároveň aj tzv. must be doplnok ku klasickým Google Shopping ads. Produktové kampane tvorené z data feedu eshopu predstavujú vyše 40% podieľ na ročnom %CTR a zobrazení v Google Search, ktoré vedú k úspešnej transakcii. Jedinečná technológia, inovatívny prístup k tvorbe kľúčových slov a reklám pre každý jeden produkt, skupiny produktov a ich kategórie v eshope robí z tohto nástroja jednotku na svetovom trhu. BlueWinston dneska používa stovky klientov vo viac ako 50 krajinách sveta (zobraziť recenzie od PPC špecialistov a užívateľov). Vďaka BlueWinston.com viete nie len automatizovať tvorbu reklám na vaše produkty, ale takisto automatizovať ich optimalizáciu a manažment vďaka súboru automatických pravidiel a skriptov na bidding, ktoré sa aplikujú neuveriteľne krátkom čase a to už každých 6 hodín!
  • zvýšte predaje až 60%
  • zvýšte ROAS až o +1500%
  • znížte PNO o -40%
  • inzerujte na všetky produkty
  • automatizujte tvorbu a manažment