Importovanie Google Merchant účtu do Microsoft Ads účtu

V tomto návode vám prinášame postup ako si môžete naimportovať Google Merchant účet do vášho Microsoft Ads účtu. Ide o povinné nastavenie pre spustenie Microsoft Smart Shopping kampaní. Podrobnejšie si môžete prečítať o tomto postupe na stránkach Microsoftu.

Prinášame vám niekoľko screenshotov a postup krok za krokom ako postupovať.

Na prvom screenshote vidíte užívateľské rozhranie Microsoft Ads účtu, v tomto prípade ide o prázdny účet, bez kampaní.

Na ďalšom screenshote môžete vidieť záložku Import, teda miesto, kde môžete napojiť Google Merchant účet. Vyberte si nový import, stlačte teda “New import”.

V ďalšom kroku sa vyžaduje prihlásenie do Google Ads účtu. Vyberte si Google Ads účet eshopu (nie MCC účet agentúry) a pokračujte s nastavením.

Vidíte ponuku napojenia Merchant účtu, ktorý je spojený s daným Google Ads účtom. Kliknite na Merchant účet, aby ste ho napojili do Microsoft Ads účtu.

V ďalšom kroku vidíte výzvu na vytvorenie feedu, vyplňte názov feedu, krajinu predaja a jazyk. Dajte vytvoriť nový feed.

V poslednom kroku si nastavíte ako často sa majú aktualizovať dáta do Microsoft Ads účtu, odporúčame aspoň raz za deň. Môžete si prípadne nastaviť email, na ktorý vám budú chodiť notifikačné emaily.

A to je záver importovania Google Merchant účtu do Microsoft účtu. Ak už máte napojený Microsoft Ads účet do BlueWinstonu, môžete si vybrať, ktoré kampane sa majú zreplikovať. Presný postup nájdete tu.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.