Stali sme sa Microsoft Channel Partnerom! Čo to znamená pre vás?

Microsoft Channel Partner je status alebo ocenenie pre najlepších partnerov v danom regióne. Podobne ako pri Google Channel Partner programe, aj v tomto partneri musia spĺňať rôzne kritéria ohľadom inzercie v tejto sieti.

Ako isto viete, v poslednom čase vyvíjame funkcie, ktoré vám umožňujú jednoducho vytvárať produktové kampane pre Microsoft Ads. Následne môžete inzerovať na vyhľadávači Bing a ďalších partnerských vyhľadávačoch (Yahoo, DuckDuckGo a ďalšie).

Prečo môže byť inzercia cez Microsoft ads pre Vás zaujímavá?

Inzercia prostredníctvom Microsoft Ads je zaujímavá hlavne tým, že prináša podobné výsledky (z hľadiska ROAS% a CPA) ako inzercia cez Google Ads. Aj keď je množstvo preklikov z platených kampaní cez Microsoft Ads nižší, ich kvalita je porovnateľná a teda ide o ďalší výkonnostný kanál, ktorý odporúčame aktívne využívať.

Čo sa týka výhod inzercie cez Microsoft Ads, tak tie najvýraznejšie benefity sú:

  • prvenstvo – vo svojom segmente môžete byť prví, ktorí budú inzerovať a získate tak výhodu oproti vašej konkurencii a teda aj viac dát pre ďalšiu optimalizáciu kampaní
  • menšia konkurencia – pre reklamy na Bingu (a ďalších partnerských vyhľadávačoch) je aktuálne nízka konkurencia, ale eshopy začínajú stále viac využívať tento zdroj návštevnosti
  • menšia CPC – kedže je nižšia konkurencia, tak je aj nižšia cena za preklik, čo môže mať vplyv na nižšiu cenu za akvizíciu (CPA)

Aké benefity Vám prinášame ako Microsoft Channel Partner?

  • Microsoft Ads dedikovaná podpora – máme k dispozícii dedikovanú Microsoft Ads podporu, čo znamená, že všetky problémy s účtami a kampaňami vieme riešiť rýchlo a v dohľadnom čase
  • špecializácia na Microsoft Ads kampane – rozširujeme našu špecializáciu aj na Microsoft Ads kampane a teda vám vieme poradiť aké kampane a s akým nastavením budú fungovať
  • 250€ kredit zdarma – pre nové účty vieme poskytnúť voucher pre kredit zdarma
  • nastavenie trackingu – môžeme Vám na našej strane nastaviť meranie konverzií v Microsoft Ads za zvýhodnenú cenu

Prečo použíť BlueWinston pre tvorbu Microsoft Ads kampaní?

Priamo do aplikácie BlueWinston si môžete jednoducho pridať aj Microsoft Ads účet a na pár klikov vytvoriť kampane aj pre Microsoft Ads. Následne si stačí kampane optimalizovať priamo v nástroji alebo cez rozhranie Microsoft Ads.

Veľká výhoda je to, že ide o priamy import do obidvoch systémov (Google Ads a Microsoft Ads) a aktualizácie kampaní sú niekoľkokrát za deň. Ďalšia výhoda je, že kampane môžete veľmi jednoducho podľa potreby editovať, teda napr. meniť filtrovanie produktov, doplniť reklamné texty, pausnúť málo výkonné produkty a podobne.

V priebehu roka 2023 Microsoft výrazne vylepšuje výsledky vyhľadávania cez Bing, aj tým že do výsledkov implementuje umelú inteligenciu cez OpenAI (ChatGPT). Predpokladáme, že to výrazne zvýši aj obľúbenosť pre užívateľov a teda môžeme očakávať výrazné zvýšenie trafficu z automatizovaných PPC kampaní cez Microsoft Ads vyhľadávaciu sieť.

Záver

Záverom je dôležité si povedať, že BlueWinston výrazne uľahčuje tvorbu kampaní pre Microsoft Ads. Môžete jednoducho vytvoriť nové kampane z už vytvorených kampaní pre Google vyhľadávanie a následne môžete veľmi jednoducho optimalizovať kampane, či už priamo v nástroji BlueWinston alebo aj v Google a Microsoft Ads.

Spustite produktovo orientované výkonnostné kampane čo najskôr a získajte relevantný traffic, ako aj výborný obrat z investície, vysoký ROAS a nízke PNO.

Zároveň vám vieme poskytnúť podporu pre tvorbu Microsoft kampaní, ako aj 250€ voucher pre nové účty a takto Vám pomôžeme naštartovať inzerciu v novom prostredí plnom benefitov.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author:

Account manager pre Bluewinston & CSS Shopping in EÚ. Som zodpovedný za najefektívnejší PPC nástroj na vytváranie produktových, textových a Performance Max kampaní v Google vyhľadávaní a Bingu.