Výhody Long-Tail kľúčových slov pri cene za preklik (PPC)

Často sa hovorí o tom, či sú lepšie long-tail alebo short-tail kľúčové slová. Aplikácia www.BlueWinston.com pracuje len s long-tail kľúčovými slovami. Prečo? Dozviete sa v nasledujúcom článku.

Teória long-tail kľúčových slov znie takto:

  • Long-tail kľúčové slová majú omnoho väčší objem vyhľadávania (pomerne vyššie impresie)
  • Long-tail kľúčové slová majú menšiu konkurenciu než short-tail (so značkou) kľúčové slová (vyššia miera click-through (CTR), menšia cena za preklik (CPC))
  • Long-tail kľúčové slová sú špecifickejšie a sú lepšie cielené na zákazníkov, ktorí si produkt kúpia s väčšou pravdepodobnosťou (vyššie CTR, vyššie skóre kvality, menej nevhodných hľadaných výrazov)
  • Zákazníci, ktorí používajú long-tail kľúčové slová sú ďalej v nákupnom cykle a sú ochotnejší nakúpiť (vyššia miera konverzie)
  • Tieto dôležité informácie vedú k veľmi zárobkovo-činnej propagácií (nižšia cena za akvizíciu (CPA))

Po prečítaní článku budete vedieť, ako sa odlišuje objem vyhľadávania, CTR, CPC, priemerná pozícia, miera konverzie a CPA od vyhľadávaní obsahujúce rôzne množstvo slov a ako môžu long-tail kľúčové slová obohatiť vaše pôsobenie. Získate skvelú možnosť spojiť sa so zákazníkmi, čo väčšina inzerentov neberie do úvahy.

Impresie

prosVýhody

Vyhľadávanie s 5 alebo viacerými slovami sa vzťahuje na takmer 25% všetkých impresií. PPC kampane v Google vyhľadávaní so stovkami long-tail kľúčovými slovami môžu byť skvelým zdrojom dodatočnej návštevnosti špecifických zákazníkov, ktorí sú ochotní kúpiť vaše produkty alebo služby. Práve preto sa zameriavame na tvorbu unikátnych long-tail kľúčových slov v Blue Winston nástroji.

Nevýhody

Long-tail frázy majú často problém s nízkym objemom vyhľadávania. Long-tail kľúčové slová sú podstatné pri propagácii produktov, preto je tak komplikované vytvoriť ich naozaj dobré a vhodné.

Blue Winston pracuje s množstvom funkcionalít ako získať vhodné long-tail kľúčové slová.  Do dnešného dňa sme vytvorili tri svetovo unikátne riešenia k získaniu produktových kľúčových slov než akákoľvek iná aplikácia na svete.

Cena za klinkutie (CPC)

prosVýhody

Ako sme spomenuli vyššie. Long-taily majú menšiu konkurenciu,  takže aj cena za kliknutie bude nižšia než akékoľvek iné short-tail kľúčové slovo (generické kľúčové slová). Biduje na ne menej ľudí, pretože je naozaj komplikované ich spočiatku nájsť manuálne a potom ich vytvoriť a optimalizovať.

Nevýhody

Aj keď vám tieto kľúčové slová vytvárajú o 50% viac návštevnosti, množstvo z toho bude len jednorázová návšteva. Dôvodom je špecificky cielený zákazník, ktorý hľadá konkrétny produkt, takže vedia názov, alebo aspoň časť názvu produktu. Nazývame ich produktovo-skupinový názov.

Miera prekliknutia (CTR)

prosVýhody

Zatiaľ čo vyhľadávania s 1, 2 a 3 slovami majú relatívne nízke CTR, pri 4 a viac slovách má tendenciu výrazne rásť. CTR je teda silnejšie pri long-tail kľúčových slovách.

Nevýhody

Zvyčajne musíte investovať veľa času k nájdeniu vhodných long-tail nápadov z vyhľadávaných dopytov a pokračovať v budovaní zoznamu long-tail kľúčových slov.

Blue Winston pracuje pre vás a šetrí aj váš čas. Vďaka našej aplikácií budete schopní nájsť najlepšie kľúčové slová v priebehu minút a to plne automaticky. 

Priemerná pozícia

prosVýhody

Ako sa počet slov zvyšuje, reklamy sú zobrazované podstatne vyššie. Dostanú sa do top pozícií za lacnejšie než short-tail kľúčové slová. Menšia CPC pre vyššie pozície je naozaj dôležitá metrika.

 

Miera konverzie

prosVýhody

Už vieme, že long-tail kľúčové slová majú silné CTR a sú často lacnejšie než iné kratšie kľúčové slová. Ale kliknutia nestačia. Hovoríme o produktových long-tail kľúčových slovách, takže obchody potrebujú konverzie, kde zákazník zaplatí za produkty (nákupné košíky). Podľa štatistík z BlueWinston.com je pri nich priemerná miera konverzie 10%, čo je skvelé.

Nevýhody

Treba spomenúť jeden podstatný fakt- produktové long-tail kľúčové slová majú vyššiu mieru konverzie, ale aj menej vyhľadávaní. To vyústi do občasnej konverzie. V jednoduchosti to znamená, že tento typ propagácie funguje ako dodatkový marketingový kanál a musí fungovať pre celý produktový segment v obchode, pretože nikto nevie, ktoré kľúčové slová vám vytvoria konverziu.

Cena za akvizíciu (CPA)

prosVýhody

Existuje očividná spojitosť medzi počtom slov a CPA. Konverzie z produktových long-tail kľúčových slov sú omnoho lacnejšie než konverzie z obyčajných short-tail vyhľadávaní.

Ide o vec, ktorú by ste mali mať na rozume každý deň a ktorú by ste mali vyskúšať v nástroji  www.bluewinston.com , následne optimalizovať a znovu zacieliť produktové textové reklamy v Google vyhľadávaní.

Ak nie ste PPC špecialista alebo PPC agentúra a radi by ste mali perfektné a zarábajúce Google Ads kampane– stačí nás kontaktovať na office@bluewinston.com a my pre vás vytvoríme kampaň a budeme ju spravovať.

BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám pre Google Search. Predstavuje alternatívu ale zároveň aj tzv. must be doplnok ku klasickým Google Shopping ads. Produktové kampane tvorené z data feedu eshopu predstavujú vyše 40% podieľ na ročnom %CTR a zobrazení v Google Search, ktoré vedú k úspešnej transakcii. Jedinečná technológia, inovatívny prístup k tvorbe kľúčových slov a reklám pre každý jeden produkt, skupiny produktov a ich kategórie v eshope robí z tohto nástroja jednotku na svetovom trhu. BlueWinston dneska používa stovky klientov vo viac ako 50 krajinách sveta (zobraziť recenzie od PPC špecialistov a užívateľov). Vďaka BlueWinston.com viete nie len automatizovať tvorbu reklám na vaše produkty, ale takisto automatizovať ich optimalizáciu a manažment vďaka súboru automatických pravidiel a skriptov na bidding, ktoré sa aplikujú neuveriteľne krátkom čase a to už každých 6 hodín!
  • zvýšte predaje až 60%
  • zvýšte ROAS až o +1500%
  • znížte PNO o -40%
  • inzerujte na všetky produkty
  • automatizujte tvorbu a manažment