Ako vytvoriť primerané textové reklamy pre Google vyhľadávanie

Ako vytvoriť primerané textové reklamy pre Google vyhľadávanie? Ako by ste postupovali, ak by ste mali záujem o stretnutie s novými potenciálními klientmi? V reálnom živote je prvý dojem najdôležitejší. Vo svete textových reklám je to tak isto. Pokúšate sa urobiť výborný prvý dojem, aby ste získali zákazníkovu pozornosť. Prvé zobrazenie vašej webovej stránky je vždy dôležité.

new_orleans_hotels

 

Máte premyslenú a vyšperkovanú webovú stránku, ale nikto nekliká na vašu reklamu alebo prelinkovanú stránku? 

Vzhľadom na marketing webových vyhľadávačov nezáleží na tom, ako dobre vaša stránka vyzerá, ak sa na ňu ľudia nikdy nedostanú

Aké podmienky by mal spĺňať váš reklamný text, aby prilákal zákazníkov? Mal by byť relevantný, motivačný, atraktívny, unikátny, konkrétny a súdržný. 

Ste ochotný predávať produkty potencionálnym klientom – čo by malo byť vaším prvým krokom? Mať user-friendly web s optimalizovanými konverziami. 

Určite ste počuli o PPC alebo Pay per click reklamách.

Reklamy tohto typu môžu byť efektívny spôsob, ako získať návštevy na váš web. Je dôležité zamerať sa na jeden konkrétny fakt – miera preklikov/ click-through rate (CTR). Ľudia, ktorí si vašu reklamu všimnú a následne na ňu kliknú predstavujú percento pomeru kliknutia a zobrazenia. Mať veľa zobrazení, avšak bez kliknutí, je znak, že ľudia vašu reklamu vidia, ale nezaujala ich.  

Možno sa sami seba pýtate, prečo to tak je. Mohol by byť dôvod nevyhovujúca ponuka kľúčových slov? 

Ak chcete vedieť, ako napísať primerané produktové reklamy, prinášame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vytvoriť presvedčivé a klikateľnejšie textové reklamy: 

1. Vyzdvihnite benefity vášho produktu/ služby

Prečo je vaša služba výborná a jedinečná? Čo robí váš produkt špeciálnym? Aké benefity prináša svojim užívateľom? Ak je to pre vašu cieľovú skupinu relevantné, pridajte benefity do reklamy. 

2. Predstavte vašu jedinečnosť

Ako sa odlišujete od konkurencie? Uveďte to do vašej reklamy (napríklad „doručenie k vaším dverám zadarmo“)

3. Nezabudnite na kľúčové slová

Je dôležité používať kľúčové slová- aspoň jedno. Ak nie v nadpise, aspoň v popise. Užívateľ si všimne, že reklama je pre neho relevantná a kľúčové slová v texte sa zvýraznia. Kľúčové slová navyše iniciujú zobrazenie stránky. 

4. Použite aktívne slovesá

Pri písaní PPC reklamy zohľadnite… predstavte si, ako užívateľ myslí pri hľadaní… chcem… a teraz je rad na vás dokončiť vetu. 

5. Spomeňte cenu

Pri ponúkaní produktov (služieb) s konkurencieschopnou cenou, prečo to nezvýrazniť v reklame? Musíte byť, samozrejme, ostražití, či sa ceny konkurencie nemenia.  

5. Vyzvanie k akcii

Z pozície tvorcu reklám máte povinnosť návštevníkom vašej stránky povedať, čo majú robiť (niekde v kópií vašej reklamy), napríklad: „Kúpte si to hneď.“ … „Kliknite pre viac informácií.“ 

Vyzvanie k akcii musí byť silné a súvislé, preto používajte aktívne slovesá alebo použite časový limit, napríklad: „Uskutočnite nákup už dnes, výpredaj končí v nedeľu!“ 

6. Vytvorte aspoň tri reklamy na jednu skupinu 

Prečo nie je jedna reklama dosť? Pretože každý človek sa zaujíma o niečo iné. 

7.  Reklama vs. cieľová stránka

V tomto kroku je dôležité uvedomiť si, že vstupná stránka (spojená s vašou reklamou) musí obsahovať produkty, elementy, fakty, … ktoré ste uviedli v reklame. Inak zákazník nenájde, na čo ste ho odkázali a mohol by opustiť stránku. 

Chceli by ste tvoriť relevantné reklamy pre vaše produkty? Vyskúšajte náš nástroj BlueWinston.com!

 

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: