Prvé veci ako prvé – pred používaním aplikácie Blue Winston

Krátky zoznam, čo odporúčame pred používaním aplikácie BlueWinston.com – automatizovaná tvorba produktových reklám

#1 Registrácia na BlueWinston.com

Vytvorte si konto na 30 dní zdarma na BlueWinston.com. Jednoducho kliknite na tento link s registráciou pre vytvorenie nového účtu. Je to veľmi jednoduché. Jediná podmienka je, že máte otvorený aj Google Ads účet v prehliadači, aby sa vytvorilo API prepojenie.

#2 Zvážte výšku marže na produktoch

BlueWinston a hlavne Google scripty a automatické pravidlá pracujú s maxCPC (maximálna cena za preklik) a maxCPA (maximálne náklady pre akvizíciu = maximálne náklady na konverziu). MaxCPA v Blue Winstone môže byť stanovená fixne alebo sa môže dynamicky vypočítavať z ceny produktu (ako vidíte na obrázku).

Defining of maxCPA for product keywords in Google search

Default maxCPA, maxCPC and product price imported to Google AdWords

Následne systém automaticky určí, ktorý produkt má mať akú maxCPA podľa jeho marže.

#3 Uistite sa o meraní konverzií

Conversion and Transactions value tracking in Google AdWordsJedna z najdôležitejších vecí v online PPC marketingu je meranie konverzií a analýza dát. Meranie konverzií v Google Ads je veľmi dôležité – ideálne cez prepojený Google Analytics účet. Mali by ste merať nielen konverzie, ale aj transakcie a ich hodnoty = All conv. value. Následne vieme vypočítať aké sa dosiahlo ROI (návratnosť z investície) alebo zisk.

#4 XML produktový feed (na URL adrese)

BlueWinston pracuje s produktovým XML data feedom. XML feed sa využíva na tvorbu produktových kampaní a kampane sa aktualizujú každých 6 hodín, teda aktualizujú sa nové produkty, ceny a ďalšie dáta v kampaniach a inzercii v Google vyhľadávaní.  Alebo z opačnej strany – keď nastane stav, že niektorý z produktov už nie je v XML feede, BlueWinston automaticky pausuje inzerciu na tieto produkty! Tu nájdete štruktúru, ako by mal vyzerať váš XML feed – štruktúra a tagy, ktoré vám pomôžu pri tvorbe kampaní – špecifikácia XML feedu.

Rezervujte si rýchly ㅤㅤㅤㅤ20-minútový videohovor

Chcete sa dozvedieť viac o automatizácii produktových kampaní? Naplánujte si hovor 1:1 s jedným z našich account manažérov.

Prejdi na domovskú stránku

About the Author: