Prvé veci ako prvé – pred používaním aplikácie Blue Winston

Krátky zoznam, čo odporúčame pred používaním aplikácie BlueWinston.com – automatizovaná tvorba produktových reklám

#1 Registrácia na BlueWinston.com

Vytvorte si konto na 30 dní zdarma na BlueWinston.com. Jednoducho kliknite na tento link s registráciou pre vytvorenie nového účtu. Je to veľmi jednoduché. Jediná podmienka je, že máte otvorený aj Google Ads účet v prehliadači, aby sa vytvorilo API prepojenie.

#2 Zvážte výšku marže na produktoch

BlueWinston a hlavne Google scripty a automatické pravidlá pracujú s maxCPC (maximálna cena za preklik) a maxCPA (maximálne náklady pre akvizíciu = maximálne náklady na konverziu). MaxCPA v Blue Winstone môže byť stanovená fixne alebo sa môže dynamicky vypočítavať z ceny produktu (ako vidíte na obrázku).

Defining of maxCPA for product keywords in Google search

Default maxCPA, maxCPC and product price imported to Google AdWords

Následne systém automaticky určí, ktorý produkt má mať akú maxCPA podľa jeho marže.

#3 Uistite sa o meraní konverzií

Conversion and Transactions value tracking in Google AdWordsJedna z najdôležitejších vecí v online PPC marketingu je meranie konverzií a analýza dát. Meranie konverzií v Google Ads je veľmi dôležité – ideálne cez prepojený Google Analytics účet. Mali by ste merať nielen konverzie, ale aj transakcie a ich hodnoty = All conv. value. Následne vieme vypočítať aké sa dosiahlo ROI (návratnosť z investície) alebo zisk.

#4 XML produktový feed (na URL adrese)

BlueWinston pracuje s produktovým XML data feedom. XML feed sa využíva na tvorbu produktových kampaní a kampane sa aktualizujú každých 6 hodín, teda aktualizujú sa nové produkty, ceny a ďalšie dáta v kampaniach a inzercii v Google vyhľadávaní.  Alebo z opačnej strany – keď nastane stav, že niektorý z produktov už nie je v XML feede, BlueWinston automaticky pausuje inzerciu na tieto produkty! Tu nájdete štruktúru, ako by mal vyzerať váš XML feed – štruktúra a tagy, ktoré vám pomôžu pri tvorbe kampaní – špecifikácia XML feedu.

BlueWinston.com je automatizovaný nástroj na tvorbu produktových reklám pre Google Search. Predstavuje alternatívu ale zároveň aj tzv. must be doplnok ku klasickým Google Shopping ads. Produktové kampane tvorené z data feedu eshopu predstavujú vyše 40% podieľ na ročnom %CTR a zobrazení v Google Search, ktoré vedú k úspešnej transakcii. Jedinečná technológia, inovatívny prístup k tvorbe kľúčových slov a reklám pre každý jeden produkt, skupiny produktov a ich kategórie v eshope robí z tohto nástroja jednotku na svetovom trhu. BlueWinston dneska používa stovky klientov vo viac ako 50 krajinách sveta (zobraziť recenzie od PPC špecialistov a užívateľov). Vďaka BlueWinston.com viete nie len automatizovať tvorbu reklám na vaše produkty, ale takisto automatizovať ich optimalizáciu a manažment vďaka súboru automatických pravidiel a skriptov na bidding, ktoré sa aplikujú neuveriteľne krátkom čase a to už každých 6 hodín!
  • zvýšte predaje až 60%
  • zvýšte ROAS až o +1500%
  • znížte PNO o -40%
  • inzerujte na všetky produkty
  • automatizujte tvorbu a manažment